لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۶

یک مدیر وزارت ارشاد: جشنواره جهانی فیلم کن پشیزی ارزش ندارد


یک مدیر وزارت ارشاد: جشنواره جهانی فیلم کن پشیزی ارزش ندارد
یک مدیر وزارت ارشاد: جشنواره جهانی فیلم کن پشیزی ارزش ندارد

علیرضا سجادپور، مدیر اداره کل نظارت و ارزشیابی (سانسور) فیلم وزارت ارشاداسلامی می گوید جشنواره جهانی فیلم کن برای مدیران سینمایی وزارت ارشاد پشیزی ارزش ندارد.

این مدیر دولتی همچنین با اشاره به حضور دو فیلم زیرزمینی و بدون مجوز ایرانی از جعفر پناهی و محمد رسول اف در جشنواره کن می گوید: این جشنواره رسمیتی برای ما ندارد.

این برای نخستین بار در جهان است که دولتی اعلام می کند جشنواره جهانی فیلم کن را به رسمیت نمی شناسد.

مدیر اداره کل نظارت بر فیلم وزارت ارشاد دلیل به رسمیت نشناختن جشنواره فیلم کن را حضور فیلم های بدون مجوز ساخت ایرانی در این جشنواره دانسته و افزوده است: تنها، فیلم هایی که از معاونت سینمایی مجوز خروج داشته باشند، از نظر ما فیلم ایرانی محسوب می شوند.

علیرضا سجادپور همچنین احتمال بازخواست از سازندگان فیلم های ایرانی در جشنواره کن را رد نکرد. این در حالی ست که جعفر پناهی و محمد رسول اف هردو از سوی یک دادگاه محکوم به زندان و محرومیت از فیلمسازی شده اند.

این مدیر دولتی جمهوری اسلامی همچنین جشنواره فیلم کن را متهم به سیاست زدگی کرده و تعامل با آن را منتفی دانست.

فیلم «به امید دیدار» ساخته محمد رسول اف فیلمساز محکوم به زندان و محرومیت از کار و فیلم «این فیلم نیست» ساخته مشترک جعفر پناهی و یکی از فیلمسازان جوان ایرانی بدون مجوز از وزارت ارشاد اسلامی و بصورت زیرزمینی ساخته شده اند که در جشنواره فیلم کن به نمایش درخواهند آمد. این اقدام سمبلیک جشنواره در پشتیبانی از دو فیلمساز محکوم شده ایرانی خشم مقامات وزارت ارشاداسلامی را برانگیخته است.

XS
SM
MD
LG