لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۳

پلمب دو کافه و یک کتاب‌فروشی در تهران به دلیل فروش محصولات "قلب" دار


در سال‌های اخیر ولنتاین در ایران رونق بسیار داشته است.
در سال‌های اخیر ولنتاین در ایران رونق بسیار داشته است.

مدیر یک کتاب‌فروشی در تهران می‌گوید که نیروی انتظامی مغازه‌اش را به دلیل فروش کتابی مجاز که عکس قلب روی جلد آن بود، پلمب کرده‌ است.

بهمن ماه سال گذشته و در آستانه روز ولنتاین، اداره اماکن نیروی انتظامی در بخشنامه‌ای به فروشگاه‌‌ها هشدار داد که تجمع دختران و پسران، اهدای گل و عروسک به یکدیگر را ممنوع است. این اداره همچنین فروش و اهدای گل و عروسک‌های قرمز و در طرح قلب را ممنوع اعلام کرده بود.

حالا و با گذشت دو ماه از برگزاری روز ولنتاین دو مغازه در تهران به دلیل فروش اجناسی با طرح و عکس قلب پلمب شده‌اند.

کتاب‌فروشی ترنجستان سروش یکی از این اماکن پلمب شده است که سعید مکرمی، مدیر آن به خبرگزاری ایسنا گفته است: " در روزهای ۲۵ و ۲۶ بهمن‌ ماه دوستان اماکن به ترنجستان آمدند و با اشاره به وجود عکس قلب بر روی جلد دو کتاب، این موضوع را ترویج فرهنگ غرب خواندند؛ درحالی‌که موضوع هر دو کتاب سبک زندگی ایرانی - اسلامی و ازدواج بود."

به گفته او، ماموران پلیس مدعی بودند که می‌توانند مغازه‌ای را حتی به دلیل وجود قلب روی کیسه پلاستیکی که محصولات را داخل آن می‌گذارد، ببندند.

مدیر این کتاب‌فروشی معترض است که چرا نیروی انتظامی با فروش کتاب‌های کپی شده غیرمجاز در سطح شهر برخورد نمی‌کند اما به دلیل فروش کتابی دارای مجوز که عکس قلب روی جلدش وجود دارد، تصمیم به پلمب یک کتاب‌فروشی گرفته است.

همزمان رسانه‌های ایران از پلمب "کافه فرانسه" یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین کافه‌های تهران که در مقابل دانشگاه تهران واقع شده، خبر می‌دهند. "کافه ورتا" دیگر کافه قدیمی خیابان انقلاب نیز پلمب شده است.

برخی خبرنگاران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی عنوان کرده‌اند که دلیل پلمب این کافه‌ها نیز فروش شکلات در طرح قلب بوده است.

XS
SM
MD
LG