لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۸

در حمله مردان مسلح به دانشگاه انبار سه پلیس کشته شدندپلیس عراق می گوید مردان مسلح به دانشگاهی درغرب بغداد حمله کردند و ده ها دانشجو را پیش از آن که نیروهای امنیتی کنترل دانشگاه را دوباره به دست بگیرند، به گروگان گرفتند.

به گفته مقامات، مهاجمان حمله را بامداد شنبه با کشتن سه گارد در مدخل دانشگاه انبار درشهر رمادی، زمانی که صدها دانشجو حضور داشتند، آغاز کردند.

نیروهای امنیتی بعدا با ستیزه گران به تبادل آتش پرداختند و منطقه را بستند.

مقامات گفتند به دانشجویان یا کارمندان دانشگاه صدمه ای وارد نشد ، و همه به خانه هایشان رفتند.

در حالی که نبرد بین ستیزه گران و نیروهای متحد دولت بغداد ادامه دارد، مراکز آموزشی بطور کلی درامان بوده اند.

حمله به دانشگاه درحالی صورت می گیرد که تند روهای اسلامی و دیگر میلیشاهای ضد دولت بخش هایی از شهر رمادی، مرکز انبار، و شهر فلوجه را از ماه دسامبر، در میان تنش فزاینده بین مسلمانان سنی و دولت شیعه در بغداد، در تصرف دارند.

حمله همچنین در پی شبیخون های شبه نظامیان در شهرهای موصل و سامره در روزهای اخیر روی می دهد . در موصل، نبرد سنگین بین آنها و نیروهای امنیتی روز شنبه وارد دومین روز شد. مقامات می گویند ۳۸ ستیزه گر و ۲۱ افسر پلیس کشته شده اند.

مقامات در حمله دانشگاه به امارت اسلامی عراق و شام ، که به حملات متعددی در چند ماه گذشته دست زده است، مظنون هستند . اما گروه هنوز در باره این واقعه اظهار نظر نکرده است.

روز جمعه، آژانس آوارگان و پناهجویان سازمان ملل متحد گفت از هنگام تشدید جنگ بین نیروهای دولتی عراق و شورشیان سنی در انبار در اوائل سال جاری، حدود ۴۸۰ هزار نفر از خانه هایشان گریخته اند.
XS
SM
MD
LG