لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۲

بازداشت پنج مظنون حادثه تیراندازی و انفجار یک تانکر سوخت در خرم آباد


در پی تیراندازی بامداد روز چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه به یک تانکر سوخت در شهر خرم آباد لرستان، خبرگزاری فارس از دستگیری پنج مظنون در این رابطه توسط پلیس خبر داده است.

پیش از این رسانه‌های داخل ایران تعداد مهاجمان را دونفر اعلام کرده بودند. جزئیات بیشتری از افراد بازداشتی اعلام نشده است.

این در شرایطی است که جمهوری اسلامی درباره چنین بازداشت‌هایی به صورت شفاف عمل نمی‌کند به طوری که نهادهای حقوق بشری معتقدند ایران به بهانه بازداشت‌های امنیتی، مسائل حقوق بشر را زیر پا می‌گذارد.

در حالی که موارد حملات مسلحانه در ایران طی ماه‌های اخیر افزایش یافته است،‌ مقامات ایران درباره تیراندازی اخیر به تانکر سوخت اعلام کردند که این تیراندازی پس از درگیری با ماموران پلیس، رخ داده و منجر به کشته شدن یک سرباز و زخمی شدن یک افسر نیروی انتظامی شده است.

هنوز مشخص نیست که این حمله از سوی چه گروهی انجام شده است.

همچنین رسانه‌های داخل ایران از تیراندازی افرادی ناشناس به ساختمان پاسگاه انتظامی و بخشداری سرباز کلات واقع در سیستان و بلوچستان در عصر روز سه‌شنبه ۱۶ بهمن ماه خبر دادند که گفته می شود تلفاتی نداشته است.

در هفته گذشته نیز یک حمله مسلحانه از سوی گروه جیش العدل به پایگاه بسیج نیکشهر در سیستان و بلوچستان یک کشته بر جای گذاشته بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG