لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ایران ۱۸:۵۱

ایران هک‌شدن ایمیل‌های شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی را تایید کرد


تاسیسات هسته‌ای ایران.

سازمان انرژی اتمی ایران روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای، هک‌شدن «سرور پست الکترونیک» شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی را تایید کرد.

طبق این بیانیه، انتشار محتوای ایمیل‌ها پس از «دسترسی غیرمجاز از مبدا یک کشور خارجی مشخص به سامانه پست الکترونیک» شرکت مزبور انجام شده است.

بیانیه سازمان انرژی اتمی، محتوای موجود در ایمیل‌ها را «حاوی پیام‌های فنی و تبادلات معمول و جاری روزمره» دانسته است.

این در حالی است که گروه هکری «بلک ریوارد» روز شنبه اعلام کرد که تصاویری از تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی و دست کم ۵٠ گیگابایت اطلاعات از سازمان انرژی اتمی ایران را منتشر کرده است.

این گروه در حساب توییتری خود تصاویری ویدیویی از آنچه را که گفته تاسیسات هسته‌ای ایران است منتشر کرد و علاوه بر آن، اطلاعاتی را نیز انتشار داد که می‌گوید مکالمات عمومی و خصوصی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، قراردادها و توافقنامه‌های توسعه اتمی با شرکای داخلی و خارجی، طرح‌های احداثی و برنامه‌های لجستیک و استراتژیک مرتبط با صنایع اتمی، و زمانبندی‌های مدیریتی و عملیاتی بخش‌‌های مختلف نیروگاه بوشهر است.

بلک ریوارد همچنین آنچه را که می‌گوید مشخصات هویتی و فیش‌های حقوقی مهندسان و کارکنان شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران، پاسپورت‌‌ها و ویزاهای متخصصان ایرانی و روسی شاغل در نیروگاه بوشهر به همراه جزئیات سفرها و ماموریت‌ها، جزئیات وضعیت عملکرد مقطعی نیروگاه اتمی بوشهر، گزارش‌ها و مستندات فنی و تخصصی است، منتشر کرد.

حساب توییتری منتسب به این گروه روز جمعه نیز با اشاره به سرکوب معترضان ضدحکومتی به دنبال کشته‌شدن مهسا (ژینا) امینی اعلام کرده بود «مقامات جمهوری اسلامی تنها ۲۴ ساعت فرصت دارند تا تمام زندانیان سیاسی، عقیدتی و بازداشتی‌های اعتراضات اخیر (چه افراد شناس و چه ناشناس) را آزاد کنند.»

این گروه هشدار داده بود در صورت خودداری جمهوری اسلامی از آزادی این افراد، اسنادی مربوط به پروژه‌های هسته‌ای این حکومت منتشر خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG