لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۶

گروه هکری انانیموس در پیام به صدای آمریکا: حامی مردم ایران هستیم؛ نه می‌بخشیم و نه فراموش می‌کنیم


برای نخستین بار، گروه انانیموس حاضر شده یک پیام اختصاصی به یک رسانه فارسی زبان بدهد.
برای نخستین بار، گروه انانیموس حاضر شده یک پیام اختصاصی به یک رسانه فارسی زبان بدهد.

گروه هکری انانیموس برای نخستین بار در یک پیام به یک رسانه‌ فارسی‌زبان، به صدای آمریکا گفت، مردم ایران به کمک ما نیاز دارند و ما از آنها حمایت می‌کنیم.

انانیموس به معنی «ناشناس» بیش از هر نام گروه هکری دیگر، برای ایرانیان شناخته شده است. بعد از مرگ مهسا امینی در بازداشت پلیس،‌ اعتراضات سراسری در ایران آغاز شد که گروه انانیموس اعلام کرد از اعتراضات مردم ایران حمایت می‌کند. بعد از این اعلام، گروه انانیموس مجموعه‌ای از حملات سایبری علیه نهادها و رسانه‌های حکومتی جمهوری اسلامی از جمله هک سایت رهبر جمهوری اسلامی و بانک مرکزی و خبرگزاری انجام داد.

هیچ اطلاع دقیقی درباره ماهیت این گروه وجود ندارد و حدس زده می‌شود که انانیموس یک مجموعه از گروه‌های هکری باشند. این گروه از زمان حمله روسیه،‌ به دفاع از اوکراین به نهادهای دولتی روسیه حمله کردند.

برای نخستین بار، گروه انانیموس حاضر شده یک پیام اختصاصی به یک رسانه فارسی زبان بدهد. صدای آمریکا در حالی پیام این گروه را پخش می‌کند که به طور مستقل امکان احراز صحت منبع این ویدئو را ندارد.

در این پیام آمده: ما زیرساخت‌های دولتی را هدف قرار می‌دهیم، البته به جز آنهایی که [هدف قراردادن‌شان] مستقیما به مردم آسیب برساند. ما حجم عظیمی از داده‌ها را از بخش‌های مختلف جمع‌آوری کرده‌ایم و قسمتی از آن را، تا جایی که به مردم ایران آسیب نرساند، منتشر خواهیم کرد. بقیه این داده‌ها را به سازمان‌هایی خواهیم داد که می‌توانند از آن در مسیر درست برای کمک به مردم ایران استفاده کنند.

در پایان این پیام ویدئویی،‌ انانیموس می‌گوید ما نه می‌بخشیم و نه فراموش می‌کنیم.

XS
SM
MD
LG