لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۹

امیر تتلو به اتهام "تشویق به فساد و فحشا" بازداشت شد


امیر تتلو بیش از سه میلیون نفر فالوور در اینستاگرام دارد.
امیر تتلو بیش از سه میلیون نفر فالوور در اینستاگرام دارد.

رسانه های دولتی ایران از بازداشت امیر تتلو از خوانندگان رپ فارس خبر داده اند. خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه اعلام کرد او به خاطر توهین به قاضی پرونده اش بازداشت شد، اما همزمان برخی به نقل از او گفته اند این خواننده به "تشویق به فساد و فحشا" متهم شده است.

امیرحسین مقصودلو، ۲۹ ساله، با نام هنری امیر تتلو از خوانندگان رپ در سبک ریتم اند بلوز (R&B) است که در سالهای اخیر چهره ای جنجالی شده است.

او که در دهه هشتاد یکی از خوانندگان موسوم به "زیرزمینی" بود، در سال های اخیر با فعالیت هایی همسو با سیاست های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، تلاش هایی برای جذب مجوز و فعالیت رسمی داشت که به نتیجه ای نرسید.

امیر تتلو در یک سال اخیر در حساب اینستاگرام خود بارها از رهبر و حکومت ایران تمجید کرده بود.

یکی از پست های اینستاگرامی تتلو که تولد رهبر ایران را تبریک گفته بود

در دو روز گذشته رسانه ها خبرهای ضد و نقیضی درباره بازداشت و احضار او طرح کردند، اما روز چهارشنبه خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه، خبر داد که تتلو به دلیل توهین به قاضی بیژن قاسم زاده بازپرس پرونده‌اش بازداشت شد.

از سوی دیگر خبرگزاری فارس اعلام کرد تتلو چندی پیش به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده بود، پس از حضور در این مجتمع اتهام خود را تشویش به فساد فحشا اعلام کرد. برخی از رسانه ها نیز خبر بازداشت تتلو را به نقل از صفحه رسمی اینستاگرام و کانال تلگرامی وی نقل کردند.

این دومین بار است که تتلو بازداشت می شود. در سال ۱۳۹۲ نیز او دو روز بازداشت شده بود.

یک سال پیش ویدئویی از تتلو منتشر شد که او در حین مذاکرات هسته ای، ترانه ای به نام انرژی هسته‌ای روی عرشه یک ناو نظامی ایران خواند.

صحنه ای از موزیک ویدئوی امیر تللو برای گرامیداشت "شهدا"
صحنه ای از موزیک ویدئوی امیر تللو برای گرامیداشت "شهدا"

وی همچنین مهرماه سال گذشته در موزه صلح تهران از طرف جانبازان شیمیایی و قطع نخاع برای ساخت کلیپ شهدا مورد تجلیل قرار گرفت و به عنوان سفیر صلح این موزه معرفی شد.

XS
SM
MD
LG