لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۵

محدودیت دسترسی کاربران داخل ایران به «اپ استور» اپل رفع شد


یک فروشگاه عرضه محصولات اپل در تهران
یک فروشگاه عرضه محصولات اپل در تهران

شرکت اپل محدودیت دسترسی کاربران ساکن ایران را به «اپ استور» یا همان بازار مجازی نرم‌افزارهای کاربردی، برطرف کرد.

دارندگان گوشی‌های تلفن آیفون و لپ‌تاپ‌های اپل در ایران در سال‌های گذشته به طور رسمی امکان دسترسی به «اپ استور» نداشتند اما با استفاده از فیلترشکن‌ها این محدودیت را دور می‌زند.

به تازگی شرکت اپل اعلام کرده که دیگر ایران در لیست تحریم خدمات این شرکت قرار ندارد.

با این حال هنوز اپل نمایندگی رسمی در ایران ندارد و کاربران ساکن ایران هم تنها می‌توانند از نرم‌افزارهای کاربردی رایگان استفاده کنند چون امکان پرداخت بین‌المللی پول را ندارند.

مرداد ماه امسال، ایران اجازه واردات و فروش تلفن‌های همراه آیفون را صادر کرد. اکنون با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران ۹ شرکت ایرانی اجازه دارند تلفن‌های همراه آیفون و تجهیزات آن را به طور قانونی وارد کرده و خدمات پس از فروش ارائه بدهند.

پیش از آن ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ایران اعلام کرده بود که از ابتدای مرداد ماه امسال دیگر گوشی‌های تلفن همراه ساخت شرکت اپل رجیستر (ثبت) نخواهد شد.

از اول مرداد ماه طرح رجیستری گوشی‌های همراه در ایران به اجرا درآمده و تنها گوشی‌هایی ثبت خواهند شد که در ایران نمایندگی قانونی داشته باشند.

پس از آن بود که اعلام شد به طور موردی در برخی مراکز فروش تلفن‌های همراه تهران، با فروشندگان آیفون برخورد شده است.

این درحالی است که گوشی‌های آیفون در ایران بسیار محبوب است و با وجود همه محدودیت‌ها خرید و فروش آن در ایران در سال‌های اخیر رایج بوده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG