لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۶

در صورت ثبت نشدن نمایندگی اپل، فروش آیفون در ایران ممنوع می شود


یک مقام مبارزه با قاچاق ایران اعلام کرده است که گوشی‌های اپل در روزهای آینده از بازار ایران جمع آوری می‌شوند.

عباس نخعی، مدیر کل دفتر مبارزه با قاچاق به خبرگزاری تسنیم گفت که اگر شرکت اپل تا پیش از اجرای طرح رجیستری در ایران اقدام به ثبت دفتر نمایندگی نکند، گوشی‌های این شرکت از بازار جمع آوری می‌شود.

طرح رجیستری گوشی‌های همراه در ایران قرار است از اول مرداد ماه به اجرا درآید و بر اساس آن گوشی‌های شرکت‌هایی رجیستر می شوند که دفتر نمایندگی در ایران داشته باشند. از آنجا که رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران سه شنبه ۲۹ تیر به خبرگزاری تسنیم گفت که تنها متقاضی گشایش نمایندگی اپل در ایران قید این کار را زده است، احتمال رجیستر شدن گوشی‌های اپل در ایران عملا در روزهای آینده امکان پذیر نیست.

قاسم خورشیدی، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق نیز گفت که پس از اجرایی شدن رجیستری، قطعا سرویس مخابراتی به محصولات اپل که پس از اجرای این طرح فروخته شوند، ارائه نخواهد شد.

به گفته او با توجه به مجوز وزارت صنعت هیچ منعی برای تاسیس نمایندگی این برند آمریکایی در ایران وجود ندارد.

اجبار به گشایش نمایندگی اپل در ایران برای فروش گوشی‌های این شرکت در حالیست که شرکت اپل دسترسی به برخی از سرویس های آی فون را برای کاربران ایرانی محدود کرده و عملا از سال گذشته نوعی تحریم علیه مشتریان ایرانی اعمال کرده است.

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در پی اعلام جمع آوری گوشی‌های اپل در صورت ثبت نشدن نمایندگی این شرکت، چنین تصمیمی را موجب افزایش قاچاق دانست.

XS
SM
MD
LG