لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۸

ايران به بازسازی القاعده در مرز افغانستان و پاکستان برای نبرد با ناتو کمک می کند


ايران به بازسازی القاعده در مرز افغانستان و پاکستان برای نبرد با ناتو کمک می کند
ايران به بازسازی القاعده در مرز افغانستان و پاکستان برای نبرد با ناتو کمک می کند

ونکوور سان زير عنوان "ايران رهبران القاعده را برای جنگيدن با سربازان ناتو آزاد می کند" می نويسد تايمز لندن امروز، جمعه، گزارش داد ايران گروهی از ستيزه گران ارشد القاعده را از زندان آزاد کرده است تا بتوانند تشکيلات افراطی شان را در مرز افغانستان و پاکستان بازسازی کنند.

تايمز به نقل از مقامات پاکستانی و خاورميانه ای گفته است مقامات ايران به ستيزه گران اسلامی که عليه سربازان ناتو می جنگند، مخفيانه کمک می رسانند.
تايمز اظهارات يک مقام اطلاعاتی پاکستان را نقل می کند که گفته است "در بسياری موارد پاسداران انقلاب اسلامی ايران به آنها کمک می کنند".

اکسپرس تريبيون، روزنامه انگليسی زبان پاکستان زير عنوان "ايران مردان القاعده را آزاد می کند تا در مرز افغانستان و پاکستان بجنگند" می نويسد به گزارش تايمز، سيف ال عادل، يک عضو ارشد مصری القاعده که به اتهام مشارکت و بمب گذاريهای مرگبار ۱۹۹۸ در سفارتخانه های آمريکا در شرق آفريقا تحت تعقيب اف بی آی است، جزواين آزاد شدگان است. سليمان ابو غيث، کويتی متهم به ايفای نقش رسمی سخنگوئی القاعده در جريان حملات تروريستی يازدهم سپتامبر، و ابو خير ال مصری، دستيار اصلی ايمان ال ظواهری معاون رهبر القاعده نيز از جمله ديگر آزاد شدگان است.

در جريان حمله آمريکا به افغانستان پس از يازدهم سپتامبر، چندين نفر از رهبران القاعده به ايران گريختند وگفته می شود ايران آنها را به عنوان غنائمی استراتژيک و ضد آمريکا، در حبس خانگی گذاشت.

تايمز اظهارات مقامات پاکستانی را نقل می کند که گفته اند ال عادل به عنوان مسئول عمليات القاعده در افغانستان و پاکستان تعيين شده است.

XS
SM
MD
LG