لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۹

پیاده‌کردن اجباری خانواده علی دایی از هواپیما؛ دایی: می‌خواستند تروریست بازداشت کنند؟


علی دایی فوتبالیست پیشکسوت و ملی پوش اسبق. آرشیو
علی دایی فوتبالیست پیشکسوت و ملی پوش اسبق. آرشیو

مأموران امنیتی جمهوری اسلامی هواپیمای حامل دختر و همسر علی دایی را که از تهران عازم دوبی بود در جزیره کیش به زمین نشاندند و از هواپیما پیاده کردند.

پرواز شرکت هواپیمایی ماهان تهران روز دوشنبه پنجم دی تهران را با ده‌ها مسافر به مقصد دبی ترک کرد اما این پرواز پس از ساعتی به دستور نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی مجبور به فرود در کیش شد و مأموران دختر و همسر علی دایی، اسطوره فوتبال ایران، را از پرواز پیاده کردند؛ اقدامی که با واکنش و اعتراض علی دایی روبرو شده است.

علی دایی به خبرگزاری ایسنا گفت همسر و دخترش «کاملا قانونی سوار هواپیما شدند تا به دبی بروند اما هواپیمای شرکت ماهان را از دبی برگرداندند و در کیش به زمین نشاندند و دختر و همسر من را از پرواز پیاده کرده‌اند اما بازداشت نشدند. الان هم پیگیر کارهای آنها هستم تا از کیش به تهران برگردند.»

او گفت: «بعد از اینکه دختر و همسرم را از هواپیما پیاده کردند، یک ساعت بعد گفتند که دخترتان می‌تواند برود و وقتی دخترم می‌خواست برود گفتند که درهای هواپیما بسته است و او هم نمی‌تواند برود.»

آقای دایی گفت: «اگر [آنها] ممنوع‌الخروج بودند که باید سیستم پلیس گذرنامه نشان می‌داد. هیچ‌کس هم درباره این موضوع به من جوابی نداده است. واقعا نمی‌دانم دلیل این کارها چیست؟ آیا می‌خواستند تروریست بازداشت کنند؟ همسرم و دخترم برای یک سفر چند روزه قرار بود به دبی بروند و برگردند. حتی دوشنبه هفته آینده زمان پرواز برگشت آنها بود.»

آقای دایی گفته است «چیزهایی در زندگی‌ام می‌بینم که باورش برایم خیلی سخت است.»

در همین حال، خبرگزاری تسنیم که نزدیک به سپاه پاسداران است نوشته است که «همسر علی دایی به دلیل همراهی با اغتشاشات و تحریک به اعتصاب در برهه ۲۴ تا ۲۶ آبان و همچنین ۱۴ تا ۱۶ آذر» ممنوع الخروج شده بود و دختر او مشکلی برای خروج ندارد.

علی دایی یکی از چهره‌های مطرحی است که در جریان اعتراضات سراسری از مردم معترض حمایت کرده است، اقدامی که خشم نهادهای نزدیک به حاکمیت را برانگیخته است.

ماموران پیشتر نیز فروشگاه علی دایی را پلمب کرده بودند.

XS
SM
MD
LG