لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۵

آلبانی یک عضو سابق سازمان مجاهدین خلق را به ده سال زندان محکوم کرد


آرشیو
آرشیو

دادگاهی در آلبانی یک مرد ایرانی را که دو سال پیش به ظن جاسوسی از اعضای سازمان مجاهدین خلق دستگیر شده بود، در زمینه اتهامات مرتبط با تروریسم مجرم شناخته شد و او را به ده سال زندان محکوم کرد.

دادگاه ویژه فساد و جرایم سازمان‌یافته آلبانی در حکمی که روز چهارشنبه صادر شد بیژن پولادرگ را در رابطه با «حمایت مالی از تروریسم» و «عضویت در یک سازمان تروریستی» مجرم شناخت. این حکم روز پنجشنبه منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، هیچ‌گونه جزئیاتی در مورد سن و محل تولد پولادرگ و یا زمان ورود او به آلبانی اعلام نشده است.

طبق این گزارش پولادرگ این اتهامات را رد کرده است و او حق این را دارد که به حکم صادره اعتراض کند.

پولادرگ دو سال پیش به ظن جاسوسی از اعضای سازمان مجاهدین خلق، که حدود ۳هزار نفر از آنها در تبعید در آلبانی هستند، دستگیر شد. این گروه که قبلا در عراق مستقر بود، در سال ۲۰۱۴ به این کشور کوچک در منطقه بالکان نقل مکان کرد.

پولادرگ خودش عضوی از سازمان مجاهدین خلق بود، اما حدود سه سال پیش این گروه را ترک کرد.

آلبانی در ماه سپتامبر روابط دیپلماتیک خود با جمهوری اسلامی ایران را به دلیل حمله سایبری ۱۵ ژوئیه قطع کرد. آن حمله سبب شد که بسیاری از خدمات و وب‌سایت‌های دولتی آلبانی به طور موقت تعطیل شود.

تیرانا این اختلال را یک اقدام «تجاوزگرانه حکومتی» خواند. از آن زمان تاکنون، چندین حمله سایبری خفیف‌تر از همان منبع ایرانی گزارش شده است.

XS
SM
MD
LG