لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۰

تلاش برای یافتن بقایای هواپیمای تهران - یاسوج در دومین روز بی‌نتیجه ماند


پس از دو روز جستجو برای یافتن بقایای هواپیمای مسافربری تهران-یاسوج، هنوز اثری از این هواپیما، که در منطقه کوهستانی نزدیک شهر سمیرم سقوط کرد، به دست نیامده است.

خبرگزاری‌های داخلی ایران به نقل از مقام‌های محلی استان‌های اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد گزارش دادند که عملیات جستجو روز دوشنبه ۳۰ بهمن با دهها تیم کوهنوردی، بالگردهای ارتش و چندین پهباد آغاز شد اما شرایط آب و هوایی نامساعد و کاهش دید در ارتفاعات کوهستانی زاگرس موجب شد تا این جستجو در پایان روز به نتیجه نرسد.

هواپیمای ای تی آر۷۲ متعلق به شرکت آسمان با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه که صبح از تهران به سمت یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد حرکت کرد در منطقه کوهستانی دنا ناپدید شد.

با توجه به کاهش ارتفاع هواپیما و شرایط آب و هوایی دشوار از جمله کولاک و مه، مقام‌های هواپیمایی ایران اعلام کردند که هواپیما سقوط کرده و تمام سرنشینان آن به احتمال زیاد کشته شده‌اند.

وزارت خارجه آمریکا در حساب فارسی توئیتر خود جان باختن سرنشینان این هواپیما را تسلیت گفت.

به گفته مسئولان، این هواپیما در نزدیکی پادنا از توابع شهرستان سمیرم به کوه دنا برخورد کرده است.

فرماندار شهرستان بویراحمد روز یکشنبه گفت که به دلیل مه آلود بودن هوا، اورژانس هوایی استان قادر به فرود در منطقه سقوط نشد و نیروهای امدادی با خودرو به منطقه رفته‌اند.

انتظار میرفت که روز دوشنبه با بهتر شدن شرایط آب و هوایی تلاش ها برای یافتن بقایای هواپیما به نتیجه برسد اما با وجود تعیین مختصات تقریبی محل سقوط، تلاش برای پیدا کردن اثار هواپیما به سرانجام نرسید.

برخی گزارشها از کمبود امکانات نظیر بی سیم و سوخت بالگرد در دومین روز جستجو حکایت داشت.

مسئولان امداد و نجات اعلام کرده‌اند که جستجو برای یافتن هواپیما صبح سه شنبه از سرگرفته می‌‌شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG