لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۹

یک هواپیمای مسافربری در نزدیکی سمیرم سقوط کرد؛ احتمال مرگ همه ۶۶ سرنشین


در پی سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی آسمان در ایران، مقامات اعلام کردند که به احتمال قوی تمام ۶۶ سرنشین آن جان باخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی ایران، یک فروند هواپیمای ای تی آر ۷۲ که صبح روز یکشنبه ۲۹ بهمن از تهران به سمت یاسوج، مرکز استان گهکیلویه و بویراحمد پرواز کرده بود، در نزدیکی شهرستان سمیرم سقوط کرد.

برخی مقام‌های هواپیمایی از جمله سخنگوی سازمان هواپیمایی اعلام کردند که در جریان این حادثه همه ۶۶ سرنشین این هواپیما جان باخته‌اند.

به گفته مسئولان، این هواپیما در نزدیکی پادنا از توابع شهرستان سمیرم به کوه دنا برخورد کرده است.
فرماندار شهرستان بویراحمد گفت که به دلیل مه آلود بودن هوا، اورژانس هوایی استان قادر به فرود در منطقه سقوط نشد و نیروهای امدادی با خودرو به منطقه رفته‌اند.

از سوی دیگر، خبرهایی در مورد نوع هواپیمای حادثه دیده و اینکه این هواپیما یکی از هواپیماهای ای تی آر تازه خریداری شده بوده، منتشر شد، اما رئیس سازمان هواپیمایی کشور به خبرگزاری ایسنا گفت که هواپیمای حادثه دیده در سال ۱۹۹۳ ساخته شده بود و شرکت آسمان بیش از ۲۰ سال از آن استفاده کرده بود.

هنوز علت حادثه اعلام نشده است اما گزارش‌ها حاکی از بدی شرایط آب و هوایی در منطقه کوهستانی دنا بوده است.

عملیات جستجو برای یافتن هواپیمای سقوط کرده، به دلیل شرایط کوهستانی و آب و هوایی منطقه به کندی پیش رفت و یکشنبه شب متوقف شد.

وزارت خارجه آمریکا در حساب فارسی توئیتر خود جان باختن سرنشینان این هواپیما را تسلیت گفت.

آخرین حادثه سقوط هواپیما در ایران سه سال پیش اتفاق افتاد. در این حادثه، یک فرورند هواپیمای مسافربری آنتونوف-۱۴۰، با ۴۸ مسافر و خدمه از فرودگاه مهرآباد تهران به مقصد طبس پرواز کرد و چند دقیقه پس از بلند شدن از باند، در خیابانی در غرب تهران سقوط کرد. در این حادثه ۳۸ نفر کشته و ۱۰ نفر زخمی شدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG