لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۰

سفر محمود احمدی نژاد به نیویورک، به همراه مشایی


سفر محمود احمدی نژاد به نیویورک، به همراه مشایی
سفر محمود احمدی نژاد به نیویورک، به همراه مشایی

محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی، روز دوشنبه تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی می گوید در این سفر اسفندیار رحیم مشایی، مشاور و رییس دفتر رییس جمهوری اسلامی و حمید بقایی، معاون رییس جمهوری اسلامی نیز محمود احمدی نژاد را همراهی می کنند.

اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی از سوی چهره ها و رسانه های نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی نظیر روزنامه کیهان، جزء «حلقه انحرافی» یاد شده اند. این روزنامه و شماری از چهره های جناح راست بارها از محمود احمدی نژاد خواسته اند تا اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی را از دولت خود کنار بگذارد.

در همین حال، خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران چند روز پیش نسبت به سفر «نیروهای وابسته به جریان انحرافی» به نیویورک هشدار داده بود و از محمود احمدی نژاد خواسته بود «نیروهای نفوذی» را از تیم همراه خود در نیویورک کنار بگذارد. خواسته ای که روز دوشنبه همچون درخواست های پیشین مخالفان اسفندیار رحیم مشایی، از سوی محمود احمدی نژاد نادیده گرفته شد.

به گفته این خبرگزاری، «جریان انحرافی» در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی به دنبال «طرح برقراری رابطه با آمریکا» است تا از این موضوع استفاده تبلیغاتی کند.

سفر اسفندیار رحیم مشایی به نیویورک از آنجایی اهمیت دارد که وی اخیرا توسط چهره ها و رسانه های جناح راست منتقد، به دست داشتن در پرونده موسوم به اختلاس سه هزار میلیارد تومانی از بانک صادرات متهم شده است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی شرکت محمود احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و سخنرانی او در جمع ایرانیان مقیم آمریکا را از برنامه های وی در سفر به آمریکا اعلام کرده است.

یک روزنامه چاپ تهران، از محمود احمدی نژاد به عنوان رکوردار حضور یک مقام رده بالای جمهوری اسلامی در آمریکا یاد کرده است.

XS
SM
MD
LG