لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۸

الناز شاکردوست به اتهام «جریحه‌ دار کردن عفت عمومی» به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد


 الناز شاکردوست
الناز شاکردوست

الناز شاکردوست، بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون، با دریافت احضاریه‌ای به شعبه ۹ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تهران احضار شد.

او روز چهارشنبه ۱۳ تیر تصویری از این احضاریه را در استوری حساب کاربری خود در اینستاگرام به اشتراک گذاشت.

در این احضاریه از الناز شاکردوست خواسته شده است تا روز یکشنبه ۱۷ تیر به دلیل آن‌چه «جریحه‌دار نمودن عفت عمومی» عنوان شده، به شعبه ۹ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تهران مراجعه کند.

این احضاریه به‌ دنبال گزارش پلیس امنیت عمومی «فاتب» و با هدف رسیدگی به اتهامات الناز شاکردوست در رابطه با آنچه «جریحه‌دار کردن عفت عمومی» نامیده شده، صادر شده است.

استوری الناز شاکردوست
استوری الناز شاکردوست


این بازیگر در استوری خود نوشته است: «هر چی فکر می‌کنم، نمی‌دونم چطوری تونستم عفت عمومی رو جریحه‌دار کنم؟ خسته‌ام کردین...»

الناز شاکردوست، پیش از این نیز در جریان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ به دلیل برخی اظهارات خود سابقه برخوردهای قضایی را داشته است.

این اعتراضات پس از کشته‌شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد جمهوری اسلامی آغاز شد و به سراسر ایران گسترش یافت.

به دنبال حمایت مستقیم و غیرمستقیم برخی از هنرمندان، به ویژه بازیگران زن از این اعتراضات و مخالفت با حجاب اجباری، جمهوری اسلامی با روش‌های مختلفی با آنها برخورد کرد.

در این دوران، برخی از بازیگران زن با اتهاماتی مانند« عدم رعایت حجاب»، «پوشش نامناسب»، یا «جریحه‌دار کردن عفت عمومی» به دادسرا احضار، و‌ با مجازات‌هایی مواجه شدند.

XS
SM
MD
LG