لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۴

پلیس می‌گوید عوامل اسیدپاشی به رئیس بیمارستان ضیاییان دستگیر شده‌اند


دکتر انوری مدیر بیمارستان ضیاییان
دکتر انوری مدیر بیمارستان ضیاییان

رئیس پلیس تهران از دستگیری عوامل اسید‌پاشی به رئیس بیمارستان ضیاییان تهران خبر داد.

حسین ساجدی نیا، روز دوشنبه گفت که عوامل اسیدپاشی به دکتر انوری، که در کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شدند، یک پزشک و یک دانشجو بودند. او انگیزه این دو را برای اسیدپاشی مسائل صنفی عنوان کرد.

دکتر سیامند انوری، رئیس بیمارستان ضیاییان تهران شنبه شب توسط دو موتورسوار مورد حمله اسیدپاشی قرار گرفت. او بلافاصله در بیمارستان بستری شد و معاون وزیر بهداشت نیز از او عیادت کرد. گزارش‌ها حاکی است که چشم چپ این پزشک بیشترین آسیب را در این اسیدپاشی دیده است.

به گفته رئیس پلیس تهران، پس از رخ دادن حادثه ، تیمی از ماموران پلیس برای رسیدگی به آن تشکیل شد و این تیم در زمان کوتاهی به سرنخ‌هایی در رابطه با متهمان دست پیدا کرد.

حوادث اسیدپاشی در ایران، پس از حملات زنجیره‌ای اسیدپاشی در اصفهان در مهر ماه امسال، با حساسیت بیشتری پیگیری می‌شود. اواخر مهر ماه امسال، اسیدپاشی روی صورت چهار زن در اصفهان از سوی دستگاههای حکومتی و پلیس تایید شد اما در عین حال، شایعه ارتباط اسیدپاشی با حجاب قربانیان نیز از سوی منابع حکومتی رد شد.

به دنبال انتشار اخبار مربوط به اسیدپاشی‌های اصفهان، تجمع‌های اعتراض آمیزی نیز در اصفهان و تهران برگزار شد که در اصفهان به درگیری با پلیس و دستگیری تعدادی از شرکت‌کنندگان منجر شد.

عاملان حملات اسیدپاشی در اصفهان هنوز دستگیر نشده‌اند.

XS
SM
MD
LG