لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۶

رهبر حزب مردم هند خواستار از سرگيری مذاکره با آنا هزاره شد


رهبر حزب مردم هند خواستار از سرگيری مذاکره با آنا هزاره شد
رهبر حزب مردم هند خواستار از سرگيری مذاکره با آنا هزاره شد

نيتين گادکاری، رهبر حزب مردم هند، از دولت فدرال اين کشور خواست، راه هايی بيابد تا گفتگوهای به بن بست رسيده با آنا هزاره که در اعتصاب غذای نامحدود است، از سرگرفته شود.

رهبر حزب مردم هند گفت: «دولت بايد با توجه به منافع ملت هند، راه های خروج از اين بن بست را بيابد. لايحه دادآوری عمومی که آنا هزاره آماده کرده است، بايد مبنای هر گفتگويی در مجلس باشد.»

اعتصاب غذای ده روزه آنا هزاره در دهلی نو، هزاران تن از هواداران وی را به اين شهر کشانده است. او از آغاز اعتصاب غذا، حدود ۷ کيلوگرم وزن کم کرده است.

نيتين گادکاری گفت: «از نخست وزير می خواهم در شرايط موجود، منافع حزبی را ناديده بگيرد و راه های تضمين سلامت آنا هزاره و خروج از اين بحران را بيابد.»

آنا هزاره، فعال ۷۴ ساله، ميليون ها نفر را عليه کنگره مورد حمايت دولت، متحد کرده است. کنگره ای که به فساد متهم شده است و اعتصاب غذای آنا هزاره، عملاً آن را فلج کرده است.

برخی از هزاره انتقاد می کنند که با اعتصاب غذای خود، مجلس را به گروگان گرفته است، اما، هزاره به اعتصاب غذا ادامه داده است. دولت سعی کرد با برخی پيشنهادات، قانونی را عليه فساد برای تصويب آماده کند، اما، هزاره پيشنهادات دولت را بی خاصيت خواند. گفتگوهای دولت با آنا هزاره روز چهارشنبه به بن بست رسيد. دولت من موهان سينگ برای خاتمه اين بحران تحت فشار قرار گرفته است و همچنان محبوبيت خود را از دست می دهد.

بسياری از اقشار طبقه متوسط در هند، با دلسردی از نظامی که برای همه چيز از اخذ گواهينامه گرفته تا شناسنامه، بر اساس رشوه کار می کند، به هواداران آنا هزاره پيوسته اند. يکی از رسوايی های اخير دولتی در ارتباط با رشوه خواری يک شرکت تله کام بيش از ۳۹ ميليارد دلار هزينه داشته است. اين رسوايی با اعتراض آنه هزاره مواجه شد.

XS
SM
MD
LG