لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۳۸

تظاهرات مخالفان فساد دولتی در هند ادامه می يابد


تظاهرات مخالفان فساد دولتی در هند ادامه می يابد
تظاهرات مخالفان فساد دولتی در هند ادامه می يابد

در حالی که آنه هزاره فعال مبارزه با فساد هند به اعتصاب غذا دست زده است توانخواهان آن کشور به همراه ساير حاميان او به تظاهرات مشغولند.

شهروندان هند از جمله توانخواهان در حمايت از آنه هزاره فعال مبارزه با فساد، در اعتراض به دولت آن کشور دست به تظاهرات زدند. اين در حالی است که آقای هزاره دهمين روز اعتصاب غذای خود را سپری می کند.

يکی از تظاهر کنندگان می گويد: ما هم مثل ديگران مشکل داريم. فساد جامعه را مثل موش می بلعد و ما بايد با آن مبارزه کنيم. ما همگی در حمايت از آنه هزاره می ايستيم.

آقای هزاره که خواستار تدوين قوانين سخت تری جهت مبارزه با فساد دولتی است از طرفداران خود خواسته است در سراسر کشور به تظاهرات مسالمت آميز دست زنند.

جامو کشمير و احمدآباد صحنه اعتراض مردم از جمله توانخواهان به فساد دولتی بود.

تظاهر کننده ديگری می گويد: من از آنه هزاره حمايت می کنم. من آنه نيستم ولی می توانم به او تبديل شوم. او شمع را روشن کرد و من از آن يک مشعل می سازم و اين نور را در سراسر هند پخش می کنيم.

در همين حال کلکته صحنه نيايش حاميان آنه هزاره برای سلامتی او بود.

تلاش آنه هزاره برای مبارزه با فساد دولت هند حمايت ميليون ها شهروند آن کشور و بويژه طبقه متوسط را بر انگيخته است؛ مردمی که از رشوه همه گير، پارتی بازی مسؤلان، و يک سلسه فساد برملا شده سياستمداران و تاجران خسته شده اند.

ده ها هزار نفر در روزهای اخير در تظاهراتی شرکت کرده اند که دولت هند و اپوزيسيون را بر آن داشته تا دست دلجويی به سوی مردم ناراضی، دراز کنند.

XS
SM
MD
LG