لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۷

عملیات حفاری برای نجات ۴۱ کارگر در هند از سر گرفته شد


عملیات حفاری برای نجات کارگران گرفتار شده در تونل از سر گرفته شد.
عملیات حفاری برای نجات کارگران گرفتار شده در تونل از سر گرفته شد.

عملیات حفاری برای نجات ۴۱ کارگر که از حدود یک هفته قبل در تونل یک جاده در ایالت اوتاراکند در شمال هند گرفتار مانده‌اند، با ورود یک ماشین حفاری جدید از سر گرفته شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، مقامات هند گفتند که بافت سنگی فوق العاده سخت کوه و عملیات برداشتن آوار در روزجمعه ۲۶ آبان، به ماشین اصلی حفاری آسیب رساند و موجب توقف عملیات نجات شد.

دوندرا پاتوال، یکی از مقامات مدیریت بلایای طبیعی هند، گفت که مقامات روز پنجشنبه ۲۵ آبان، حفاری را از سر گرفتند و تاکنون توانسته‌اند یک مسیر ۲۴ متری را باز کنند. او به آسوشیتدپرس گفت مسیری که باید برای خروج کارگران باز شود، باید حدود ۶۰ متر باشد.

روز شنبه ۲۷ آبان، گروهی از کارشناسان در جلسه‌ای درباره روش‌های بالقوه دیگر برای نجات کارگران گرفتار شده در تونل تبادل نظر کردند زیرا این نگرانی وجود دارد که ارتعاشات شدید دستگاه حفاری ممکن است باعث ریزش آوار بیشتری شود.

به گفته مقامات محلی، ماشین حفاری قبلی با یک سیستم آمریکایی با ظرفیت حفاری تا ۵ متر در ساعت که مجهز به لوله‌ای به قطر ۹۹ سانتیمتر است، جایگزین شد.

در این حال، خانواده‌های کارگران گرفتار شده‌ ناامید و عصبانی هستند. بسیاری از آنها که از ایالت‌های مختلف آمده‌اند، شب‌های گذشته را در نزدیکی تونل سپری کرده‌اند.

این گروه از کارگران ساختمانی از روز یکشنبه، پس از فروریختن تونل در فاصله ۲۰۰ متری ورودی جاده‌ای در شیب تپه‌ای در ایالت اوتاراکند گرفتار شده‌اند.

آنها اکسیژن، غذا، آب و دارو را از طریق یک لوله دریافت می کنند و به وسیله واکی تاکی با بیرون صحبت می‌کنند. مقامات می‌گویند حال آنها خوب است.

به گزارش تایمز هند، وزیر ارشد دولت هند در ایالت اوتاراکند روز شنبه اعلام کرد که خانواده‌های گارگران گرفتار شده زیر پوشش خدمات رایگان دولتی قرار می‌گیرند و امکانات، غذا، و خدمات بهداشتی دریافت خواهند کرد.

این تونل ۴.۵ کیلومتری یکی از جاه‌طلبانه ترین پروژه‌های دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند است.

مقامات نگفته‌اند که چه چیزی باعث ریزش تونل شده است، اما این منطقه مستعد زلزله، سیل و رانش زمین است.

XS
SM
MD
LG