لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۷

اعتصاب غذای نمادین آنا هزاره


اعتصاب غذای نمادین «آنا هزاره» به مدت هفت ساعت. وی خواستار قانونی فراگیر برای پایان دادن به فرهنگ فساد در هند است. ۱۱ دسامبر ۲۰۱۱
اعتصاب غذای نمادین «آنا هزاره» به مدت هفت ساعت. وی خواستار قانونی فراگیر برای پایان دادن به فرهنگ فساد در هند است. ۱۱ دسامبر ۲۰۱۱

یکی از مشهورترین فعالان ضد فساد در هند به منظور افزایش فشار بر دولت این کشور برای مبارزه با اختلاس روز یکشنبه در دهلی نو دست به اعتصاب غذای نمادین زد.

«آنا هزاره» برنامه ریزی کرده بود به مدت هفت ساعت اعتصاب غذا کند تا خواستار قانونی فراگیر برای پایان دادن به فرهنگ فساد در هند شود. فرهنگی که در آن رشوه برای هر چیزی، از مراقبت های بهداشتی گرفته تا صدور گواهی ازدواج پرداخت می شود.

«جاناردان ویوِدی» دبیر کل حزب حاکم در کنگره هند با انتقاد از اعتصاب غذای «هزاره» وی را متهم به فشار آوردن غیر ضروری به پارلمان و دموکراسی هند کرده است.

مانموهان سینگ نخست وزیر هند با هدف رسیدن به یک اجماع سیاسی قبل از معرفی لایحه ضد فساد در هفته آینده، نشستی را با حضور رهبران تمام احزاب ترتیب داده است.

با این حال «هزاره» و مخالفان از پیش نویس این لایحه انتقاد کرده و آن را بیش از حد ضعیف می دانند. آنان می خواهند این لایحه سطوح پایین اداری را همچون نخست وزیری تحت نظارت ناظران مبارزه با سواستفاده مالی قرار دهد.

«هزاره» تهدید کرده در صورتی که پارلمان این لایحه را تا پایان آخرین جلسه خود در ماه جاری تصویب نکند، دست به اعتصاب غذای نامحدود خواهد زد.

«هزاره» در ماه اوت به مدت ۱۲ روز اعتصاب غذا کرد و با جمع کردن ده ها هزار نفر به دور خود، پارلمان هند را وادار کرد پایان دادن به فرهنگ فساد را در دستور کار خود قرار دهد.

XS
SM
MD
LG