لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۶

شمار قربانیان فروریختن پل معلق در هند به ۱۳۴ نفر رسید


فروریختن پل معلق در استان گجرات در غرب هند.
فروریختن پل معلق در استان گجرات در غرب هند.

پلیس هند می‌گوید فروریختن یک پل معلق در استان گجرات در غرب این کشور ۱۳۴ کشته بر جا گذاشته است. چند کودک هم در میان قربانیان این حادثه هستند.

این در حالی است که پلیس طی تحقیقات پیرامون یکی از مرگبارترین سوانح آن کشور طی ۱۰ سال گذشته ۹ نفر را بازداشت کرده است.

تصاویر پیش از فرو افتادن پل، گروهی مرد جوان را نشان می‌دهد که در حال عکسبرداری هستند، ضمن اینکه جوانان دیگر پل را از یک سو به سوی دیگر تکان می‌دهند.

در این حال، پلیس یک پرونده جنایی علیه افراد مسئول تعمیر و نگاهداری و مدیریت پل گشوده است. مقامات محلی می‌گویند مدیر امور پل هفته پیش به آنان اطلاع نداده بود که پل به دنبال تعمیرات بازگشایی خواهد شد. چنین اقدامی مستلزم صدور یک گواهی تأیید نتیجه تعمیرات است.

پل معلق بر روی رودخانه ماچ‌چو در شهر موربی در زمان سقوط در شامگاه یکشنبه شاهد عبور جمعیتی از بازدیدکنندگان بود. حدود ۴۰۰ نفر در پی خریداری بلیط روی پل اجتماع کرده بودند تا در جشنواره های سنتی «دیوالی» و «چه هات پوجا» شرکت کنند.

فهرست کشته شدگان نشان می‌دهد ۳۵ تن از قربانیان زیر ۱۴ سال بودند. حدود ۱۷۰ نفر از محل سانحه نجات داده شدند.

به گفته یک مقام شهر موربی، شرکت موسوم به «اوروا» در گجرات که سازنده وسایل برقی است طی ۱۵ سال گذشته مسئول پل بوده است.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند، که زمانی سروزیر استان گجرات بود مراتب تسلیت خود را به بستگان قربانیان ابراز داشت. سیاستمداران اپوزیسیون در گجرات میگویند این فاجعه نمایانگر فقدان نظارت بر زیرساختها در کشور است.

پل فروریخته که عرضی یک متر و ۲۵ سانتیمتری داشت و طول آن ۲۳۳ متر بود در سال ۱۸۷۷ میلادی در دوره استعمارگری بریتانیا ساخته شد.

XS
SM
MD
LG