لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۳

رد لایحه اصلاح قوانین مهاجرت در مجلس نمایندگان


باب گودلیت، نماینده جمهوریخواه مجلس، در حال گفتگو با خبرنگاران در سنا، ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۳
باب گودلیت، نماینده جمهوریخواه مجلس، در حال گفتگو با خبرنگاران در سنا، ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۳

درسال ۸۶ ریگان لایحه ای را امضا کرد که شرایط اقامت بیش از ۳ میلیون مهاجر غیرقانونی را قانونی کرد؛ اقدامی که جمهوریخواهان آن را اشتباه می خوانند.

نمایندگان اکثریت جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه مفصل اصلاح قوانین مهاجرت را که در سنا به تصویب رسیده رد کرده اند.

رهبران جمهوری خواه مجلس نمایندگان می گویند لایحه ای را که عمده و حجیم خوانده اند، تصویب نمی کنند و ترجیح می دهند برای اصلاح مقررات مهاجرت و امور مهاجران غیرقانونی در آمریکا، تدریجاً و در مراحل گوناگون، ابعاد مختلف این لایحه را بررسی کنند.

اکثر دموکرات ها و رئیس جمهوری آمریکا خواهان تصویب این لایحه و اصلاح قوانین مهاجرت هستند که بر شرایط اقامت بیش از ۱۱ میلیون مهاجری که هم اکنون به شکل غیرقانونی در آمریکا به سر می برند، اثرگذار خواهد بود.

جمهوری خواهان می گویند این لایحه مهاجرت شبیه لایحه بیمه درمانی اوباماست که به گفته آنها تصویب یک باره آن با دربرگرفتن محتوای مفصلی که دارد، برایشان ممکن نیست. می گویند برای اجتناب از تکرار اشتباهات سال ۱۹۸۶، به فرصت کافی برای بررسی مفاد و جزئیات لایحه پیشنهادی نیاز دارند.

در سال ۱۹۸۶، رونالد ریگان، رئیس جمهوری وقت آمریکا، لایحه ای را امضا و تصویب کرد که بر مبنای آن به ۳ میلیون مهاجر غیرقانونی اقامت قانونی داده شد.

میشل باکمن، نماینده جمهوری خواه مجلس، با مفاد لایحه اصلاح قوانین مهاجرت و اعطای حق شهروندی به مهاجران غیرقانونی به شدت ابراز مخالفت کرد.
مهاجران لاتین تبار، به ویژه مهاجران غیرقانونی، با دقت مسیر این لایحه را دنبال می کنند.

جمهوری خواهان طی سال های اخیر عمدتاً رای اقلیت های لاتین تبار را کسب نکرده اند. میت رامنی سال گذشته در انتخابات ریاست جمهوری ۲۷ درصد از رای لاتین تباران را کسب کرد حال آن که باراک اوباما ۷۱ درصد این آرا را از آن خود کرد.

با این وصف، برخی تحلیلگران معتقدند که بسیاری از نمایندگان جمهوری خواه مجلس نماینده شهرها یا حوزه هایی هستند که عمدتاً سفیدپوست نشینند، و از این روی، بیش از آن که انتخابات ریاست جمهوری برایشان مهم باشد، کسب رای برای ابقا در سمت نمایندگی برایشان اهمیت دارد.
XS
SM
MD
LG