لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۰

رد وثیقه رییس صندوق بین المللی پول در پرونده حمله جنسی


رد وثیقه رییس صندوق بین المللی پول در پرونده حمله جنسی
رد وثیقه رییس صندوق بین المللی پول در پرونده حمله جنسی

دومینک استراوس کان، رییس صندوق بین المللی پول که متهم به تعرض جنسی به خدمتکار یک هتل در نیویورک شده است، بدون پرداخت وثیقه در بازداشت می ماند.

تصمیم رد دریافت وثیقه روز دوشنبه گرفته شد.

رییس صندوق بین المللی پول در حالی که خسته به نظر می رسید، در برابر قاضی دادگاهی در منتهتن نیویورک حاضر شد تا اتهامات علیه خود را بشنود.

تصمیم دادگاه برای نپذیرفتن وثیقه از رییس صندوق بین المللی پول پس از آن گرفته شد که یک دادستان اعلام کرد استراوس کان، تبعه فرانسه، ممکن است با پرداخت وثیقه از کشور خارج شود و فرانسوی ها نیز اتباع متهم خود را تحویل نمی دهند.

وکلای استراوس کان می گویند موکلشان گناهکار نیست.

دادگاه بعدی این متهم روز جمعه برگزار می شود.

استراوس کان پس از بازداشت، به تلاش برای تجاوز، حبس غیرقانونی، عمل جنسی جنایی و جرائم دیگر متهم شد.

در صورت مجرم شناخته شدن، ممکن است او به مجازات حبس در زندان تا سقف ۲۵ سال محکوم شود.

به گفته پلیس، یک خدمتکار ۳۲ ساله هتل لوکس سافیتل که استراوس کان در آن اقامت داشت، گفته است رییس بانک جهانی سعی کرد به او حمله کند. این خدمتکار گفته است حادثه زمانی روی داد که وی برای تمیز کردن سوییت استراس کان، وارد اتاق او شد که شبی ۳۰۰۰ دلار قیمت دارد.

چند ساعت بعد در روز شنبه، استراوس کان توسط ماموران از داخل یک هواپیمای ایر فرانس که تنها چند دقیقه به پرواز آن از نیویورک به مقصد پاریس باقی مانده بود، بیرون آورده و به بازداشتگاه برده شد.

صندوق بین المللی پول در بیانیه ای در روز دوشنبه اعلام کرد که هیئت مدیره این بانک، در جریان اتهامات جنایی علیه استراس کان قرار گرفته است.

در این بیانیه آمده است صندوق بین المللی پول و هیئت اجرایی آن تحولات را همچنان دنبال خواهد کرد. این نهاد همچنین می گوید استراوس کان برای یک امر شخصی به نیویورک رفته بود.

روز دوشنبه نیز جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید گفت او «درباره یک مورد حقوقی اظهار نظر نمی کند» اما ایالات متحده همچنان «به صندوق بین المللی پول و قابلیت آن برای اجرای موثر ماموریتش اعتماد دارد.»

XS
SM
MD
LG