لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۵

آژانس بین المللی انرژی: افزایش تولید نفت ایران از آنچه انتظار می رفت بیشتر بود


گزارش آژانس حاکی است تولید جهانی نفت در آوریل به ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز رسید.
گزارش آژانس حاکی است تولید جهانی نفت در آوریل به ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز رسید.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماه آوریل می گوید تولید بالای نفت ایران به کاهش نگرانی های ناشی از آتش سوزی در کانادا و خشونت در نیجریه و در نتیجه به تثبیت بازار جهانی نفت کمک کرده است.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود می گوید تولید نفت ایران بیشتر از حد انتظار بوده است.

به گزارش آسوشتید پرس، گزارش آژانس که روز پنجشنبه در پاریس منتشر شد، حاکی است تولید جهانی نفت در آوریل به ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز رسید، رقمی که افزایش تولید نفت ایران سریعتر از آنچه انتظار می رفت، در آن موثر بود.

آژانس همچنین کاهش شدیدی را در اضافه موجودی نفت در پایان سال پیش بینی می کند و می گوید این تحول بازار را به سوی موازنه ای که از دیر باز انتظار می رفت، در پی دوسال بی ثباتی، سوق خواهد داد.

قیمت های نفت در ماه آوریل وقتی تولید کنندگان عمده نتوانستند با کاهش تولید موافقت کنند پایین آمد، اما از آن زمان پس از آن که مشکلات در کانادا و نیجریه تولید نفت را تهدید کرد، بالا رفته است.

آژانس گفت روشن نیست زیان برآمده از حریق ویرانگر در شهر نفت خیز فورت مک موری در کانادا چه اندازه بر تولید تاثیر خواهد گذاشت.

در نیجریه، در پی خشونت مرگبار جدید شورشیان که خواهان سهم بیشتری از در آمد نفتی کشور هستند، شرکت شل روز چهارشنبه پایانه صادراتی نفت سبک بونی را بست و کارگران را از یک میدان نفتی که تهدید می شد تخلیه کرد.

آژانس بین المللی انرژی همچنین در مورد کاهش تولید در لیبی، که در میان جناح های متخاصم تقسیم شده است ابراز نگرانی کرد.

XS
SM
MD
LG