لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۲

برگزاری همایش «زنان ایرانی آمریکایی» با هدف الهام‌بخشی، توانمندسازی، و برقراری ارتباط


کنفرانس سالانه بنیاد زنان ایرانی آمریکایی در لس آنجلس - ۱۵ اسفند ۱۴۰۰
کنفرانس سالانه بنیاد زنان ایرانی آمریکایی در لس آنجلس - ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

دهمین همایش سالانه زنان موفق ایرانی آمریکایی روز یکشنبه ۱۵ اسفند در لس آنجلس و با حضور صدها شرکت‌کننده از سراسر آمریکا برگزار شد. این گردهمایی سالانه در دو سال گذشته به دلیل همه‌گیری کرونا به صورت مجازی برگزار شده بود.

در این همایش هفت میزگرد با موضوعات گوناگون برگزار شد. میزگرد اول به داستان زندگی پرفراز و نشیب زنان ورزشکاری تعلق داشت که با وجود بسیاری از موانع پیش رو، موفق به کسب عناوین بین المللی شده‌اند.

سپیده همامی، یکی از سخنرانان این بخش، به صدای آمریکا می‌گوید که «توانایی‌های ما بسیار بیشتر از محدودیت‌های پیش روی ما است.» خانم همامی می‌گوید که اگر او توانسته است بر محدودیت‌هایش غلبه کند، «قطعاً شما نیز می‌توانید.»

سخنرانان: نهال ایروانی-سانی، شهلا ثابت، مگی سلیمانی، اشلی تبادر
سخنرانان: نهال ایروانی-سانی، شهلا ثابت، مگی سلیمانی، اشلی تبادر

در میزگردهای دیگر موضوعات متفاوتی مانند سلامت روح و روان و تاثیرات کرونا در چالش‌های روزانه زندگی، مسائل قضایی پیرامون جامعه زنان و هموار کردن مسیر عدالت، تعریف مجدد رهبری و بازگویی مسیر موفقیت‌های زنان و تحقق آرزوهای آنها، و قدرت پشتکار و غلبه بر محدودیت‌های زنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گلشید مولا، مؤسس وب‌سایت «النگو»، به زنان توصیه می‌کند که فارغ از هر محدودیتی که دارند کاری را که می‌خواهند شروع کنند، و در حین کار کم کم «محدودیت‌های‌تان را کوچک‌تر کنید تا بتوانید موانع‌تان را برطرف کنید.»

او می‌گوید: «همه ما در هر کجای دنیا به نوعی با این محدودیت‌ها درگیریم ولی به مرور زمان هر روز یکی از آنها را کم می‌کنیم تا بتوانیم پله پله جلو برویم.»

دهمین همایش بنیاد زنان ایرانی آمریکایی با مراسم دف‌زنی و شو مد طراحان ایرانی، بعد از حدود هشت ساعت برنامه متنوع، به پایان رسید.

XS
SM
MD
LG