لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۱

فرماندار فلوریدا: این طوفان شما را می‌کشد؛ چرا همه از «متیو» می ترسند؟


ریک ناب، مدیر مرکز ملی طوفان در حال شرح تلویزیونی طوفان متیو است.
ریک ناب، مدیر مرکز ملی طوفان در حال شرح تلویزیونی طوفان متیو است.

خطر طوفان مَتیو در سواحل جنوب شرقی آمریکا افزایش یافته و هزاران نفر در پناهگاه‌هایی که در مدارس ایالت فلوریدا بنا شده پناه گرفتند.

ریک اسکات، فرماندار فلوریدا از مردمی که خانه هایشان را در منطقه ترک نکرده اند قاطعانه خواست که هرچه زودتر منطقه را ترک کنند. او با اشاره به نزدیک شدن طوفان متیو گفت زمان زیادی برای فرار نمانده است.

فرماندار فلوریدا به مردم گفت: «این طوفان شما را خواهد کشد. زمان رو به اتمام است.»

به گزارش آسوشیتدپرس، مقامات ایالت فلوریدا روز پنجشنبه ۱۵ مهر گفتند با نزدیک شدن طوفان متیو، بیش از ۳ هزار نفر به پناهگاه‌ها رفته اند.

به گفته اداره مدیریت فوریت‌های ایالت فلوریدا ۴۸ پناهگاه تا صبح پنجشنبه میزبان ۳۰۱۵ نفر بوده اند. سیزده پناهگاه ویژه نیز میزبان ۳۱ نفر است. پناهگاه های ویژه برای افراد نیازمند به کمک‌های خاصل و معلولان ایجاد شده است.

پناهگاه‌ها در مدارس مناطقی ایجاد شده اند که مقامات از مردم آن مناطق خواسته اند به خاطر شدت طوفان آنجا را ترک کنند.

روز پنجشنبه گزارش شد شدت این طوفان در سواحل شرقی فلوریدا احتمالا در تبه ۴ یا ۵ خواهد بود که ویران کننده است و سرعت باد آن در این روز به ۱۴۰ مایل در ساعت (۲۲۵ کیلومتر در ساعت) نیز رسید.

میلیون‌ها نفر سواحل ایالت‌های فلوریدا، جورجیا و کارولینای جنوبی در شرق آمریکا را ترک کرده اند. طوفان متیو یکی از شدیدترین طوفان‌های منطقه در دهه های اخیر است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG