لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۳

تاکید مقامات هیوستون در تگزاس بر تحقیقات درباره مرگ هشت نفر در یک کنسرت موسیقی رپ در این شهر


سیلوستر ترنر، شهردار هیوستون در یک کنفرانس خبری پیرامون سانحه مرگبار جشنواره موسیقی استرووورلد با خبرنگاران صحبت می‌کند - ۱۶ آبان ۱۴۰۰
سیلوستر ترنر، شهردار هیوستون در یک کنفرانس خبری پیرامون سانحه مرگبار جشنواره موسیقی استرووورلد با خبرنگاران صحبت می‌کند - ۱۶ آبان ۱۴۰۰

ازدحام و فشار جمعیت به مرگ ۸ نفر در کنسرت ترویس اسکات، خواننده رپ در شهرو هیوستون تگزاس منجر شد. مقامات می‌گویند تحقیقات درباره دلیل این حادثه را آغاز کرده‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، مقامات شهر هیوستون در رابطه با سانحه مرگبار جشنواره موسیقی «استروورلد» در شهر هیوستون ایالت تگزاس گفتند که ویدیوها را تماشا خواهند کرد، با شاهدان مصاحبه خواهند کرد، و پروتکل‌های کنسرت را بررسی خواهند کرد تا مشخص شود، چطور هشت نفر جان خود را از دست دادند.

این مقامات در یک کنفرانس خبری روز یکشنبه ۱۶ آبان گفتند که هنوز در مراحل اولیه بررسی حادثه هستند. در این جشنواره دو روزه که در پارک «ان‌آر‌جی» برگزار شده بود، حدود ۵۰ هزار نفر شرکت کرده بودند.

یکی از شاهدان عینی به آسوشیتدپرس گفت وقتی شمارش معکوس برای آغاز کنسرت ترویس اسکات آغاز شد، جمعیت ناگهان به سمت سن هجوم بردند و یکدیگر را به جلو هل می‌دادند.

نیارا گودز، یکی از تماشاگران گفت: «به محض این که او (ترویس اسکات) به روی صحنه پرید، مثل این بود که یک انرژی، همه چیز را به هم ریخت. ناگهان حس می‌کردید که دنده‌هایتان در حال له شدن هستند. بازوی یک نفر روی گردن تو است. می خواهی نفس بکشی ولی نمی‌توانی.»

گودز گفت، او به قدری از بیرون آمدن از زیر دست و پای مردم ناامید شده بود که مجبور شد شانه مردی را که زیرش گیر کرده بود، گاز بگیرد تا او را وادار به حرکت کند.

سیلوستر ترنر شهردار هیوستون، گفت که سن کشته‌شدگان بین ۱۴ تا ۲۷ سال بود، و تا روز شنبه هنوز ۱۳ نفر در بیمارستان بستری بودند. وی این فاجعه را «از هر نظر یک تراژدی» خواند و گفت هنوز برای نتیجه گیری درباره علت رخ دادن این اشتباه زود است.

ده‌ها نفر در این سانحه مجروح شدند.

XS
SM
MD
LG