لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۰۷

مخالفت با باز شدن بخش هایی از دولت آمریکا


بسته شدن بنای یادبود لینکولن در شهر واشنگتن پس از تعطیلی بخش هایی از دولت فدرال - ۱اکتبر ۲۰۱۳
بسته شدن بنای یادبود لینکولن در شهر واشنگتن پس از تعطیلی بخش هایی از دولت فدرال - ۱اکتبر ۲۰۱۳
مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه به سه طرح جداگانه که منابع مالی تنها بخش هایی از دولت آمریکا را فراهم و آنها را فعال می کرد، رای نداد.

این طرح ها را روز سه شنبه جمهوری خواهان پیشنهاد کردند. در صورت تصویب و اجرای این طرح ها، موزه ها و پارک های ملی آمریکا باز می شد و منابع ارائه خدمات به کسانی که در ارتش خدمت کرده اند و همچنین شهر واشنگتن تامین می شد.

این طرح ها برای آن که تصویب شوند به دو سوم رای نمایندگان مجلس نیاز داشت. اما حتی در صورت به تصویب رسیدن در کنگره، کاخ سفید اعلام کرده بود که هر گونه طرحی که موجب فعال شدن تنها بخش هایی از دولت شود را وتو خواهد کرد.

جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید گفت تلاش هایی که صرفا منابع مالی برخی از قسمت های دولت را تامین می کند، نشان دهنده نبود جدیت لازم در میان طراحان آنها در کنگره است.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان نیز جمهوری خواهان را سرزنش کردند که به جای توجه به برنامه هایی نظر تامین غذای کودکان، تنها نگران پارک ها هستند.

نانسی پلوسی، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان (دموکرات ها)، اقدام جمهوری خواهان را به گروگان گیرهایی تشبیه کرد که هر لحظه یک گروگان را آزاد می کنند.

با پایان روز دوشنبه و عدم توافق میان دموکرات ها و جمهوری خواهان، به جز بخش ها و خدمات «ضروری» دولت، دیگر بخش ها به حالت تعطیل در آمد.

جمهوری خواهان کنگره خواهان این هستند که قانون اصلاح خدمات درمانی که تغییراتی را در نظام بیمه به همراه دارد، لغو شود و یا به تاخیر بیافتد و آن را با تامین بودجه کل دولت پیوند زده اند. از سوی دیگر دموکرات ها و باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا با این خواسته جمهوری خواهان مخالف هستند.
XS
SM
MD
LG