لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۳

حسین رونقی در واکنش به انتخابات حکومتی ۱۵ تیرماه: «نه»ی دوم بسیار بلندتر بود


حسین رونقی
حسین رونقی

حسین رونقی فعال سیاسی شامگاه جمعه ۱۵ تیرماه با انتشار پستی در ایکس نوشت: «نه»ی دوم بسیار بلندتر بود، مهم نیست کدام‌یک از شما به قدرت می‌رسد،آگاهی اجتماعی مردم ایران تاریخ‌ساز شده است.

او همچنین اضافه کرد:«زین پس راهی برای شما اقلیت متکبر منفعت‌طلب، که خود را صاحب به حق مال و کشور و تصمیم بقیه مردم می‌دانید نیست، جز تن دادن به خواست اکثریتی که نه گفتند.»

این زندانی سیاسی پیشین خاطرنشان کرد: آشکار است که کنشگری فعال، و نه واکنش صرف به خواسته‌های صاحبان قدرت و رسانه، شیوه رفتاری این مردم شده است. آنها که با ترفندهای کودکانه، که در عمل توهین به شعور و میزان درک مردم است و سال‌ها استفاده شده‌اند، مثل پروژه «لولوسازی» از رقیب، بازهم وارد میدان شده و عربده‌کشی آزادی‌خواهی می‌کردند، در میان عموم جامعه کاملاً بی‌اعتبار شده‌اند.

حسین رونقی با تاکید براینکه «این کنش‌گری ارزشمند ملت ایران در شکلی گسترده، متحد و قدرتمند، با مسالمت‌آمیزترین شیوه ممکن، نوید روزهای خوب و روشن را به ما می‌دهد» تصریح کرد:«مردم شجاع و زخم‌خورده ایران، امیدی از زیر خاکستر تمام ناامیدی‌ها به صورت خودجوش ساختند که با هیچ مهندسی رای و هیچ نوع دستکاری، کتمان شدنی نیست.»

او همچنین نوشت:«این مردم پیشرو و چراغ راه همه ما هستند. قدرت اتحاد این جمعیت سال‌ها محذوف و تحت ستم، که مانند اشخاصی ناتوان با سخیف‌ترین شیوه‌ها باز با آنها برخورد شد، مقهور نشدند و تمام کارت‌های بازی در دست جریان فریب، به‌ویژه مدعیان اصلاحات، را رو کردند، مرعوب وحشت‌افروزی، دروغ و آمارسازی نشدند و جهان را متحیر کردند، شگفت‌انگیز است.»

دور دوم رای‌گیری حکومتی برای انتخاب جانشین ابراهیم رئیسی، روز جمعه ۱۵ تیرماه برگزار شد. با وجود تلاش رسانه‌های حکومتی برای «نمایش حضور» ، شواهد و ویدیوهای ارسالی حاکی از عدم مشارکت گسترده مردم در رای‌گیری دارد.

XS
SM
MD
LG