لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۵

بیمارستان‌ها در چند سال آینده از «طب اورژانس» خالی می‌شوند


پزشک اورژانس
پزشک اورژانس

رئیس انجمن طب اورژانس ایران از خالی ماندن صندلی‌های رشته تخصصی «طب اورژانس» خبر داده و گفته که از ۲۵۰۰ متخصص طب اورژانس، یک‌چهارم آن‌ها به دلیل شرایط نامناسب شغلی، در اورژانس‌ها کار نمی‌کنند.

خبرگزاری «تسنیم» نیز نوشته است که کاهش تمایل پزشکان برای تحصیل در برخی رشته‌های تخصصی اخیراً نگرانی‌های بسیاری ایجاد کرده به طوری که برخی کارشناسان هشدار می‌دهند که تا چند سال آینده بیمارستان‌ها ممکن است از رشته‌هایی مانند طب اورژانس، اطفال، بیهوشی و ... خالی بمانند.

نادر توکلی؛ رئیس انجمن طب اورژانس ایران نیز این موضوع را تایید کرده و می‌گوید پزشکان طب اورژانس در معرض فرسودگی شغلی و استرس‌کاری بسیار بالا و امنیت شغلی پایین قرار دارند.

فارغ از مشکلات اقتصادی و صنفی، پزشکان و پرستاران اورژانس با خطر «ضرب و شتم» توسط همراهان بیمار نیز مواجه هستند. در ماه‌های اخیر حمله با سلاح سرد به پرستاران و پزشکان اورژانس در شهرهای مختلف خبرساز شده بود.

افزایش مهاجرت به خارج و تغییرات شغلی بدنه کادر درمان باعث ایجاد فشار بیشتر به کادر درمان و ایجاد فرسودگی و افسردگی شده است. با این وجود مقامات دولتی موج مهاجرت‌ها را نگران‌کننده نمی‌دانند.

XS
SM
MD
LG