لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۵

برایان هوک: جمهوری اسلامی باید بین دو گزینه «اسلحه در سوریه» و «نان در ایران»، یکی را انتخاب کند


برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در واکنش به گفته‌های یک مقام نظامی ایران که آمریکا را متهم به ایجاد ناآرامی‌های اخیر در ایران کرده است، تاکید کرد که این مردم ایران هستند که آینده کشورشان را رقم می زنند.

برایان هوک در گفت‌وگویی با برنامه رادیویی «لری اوکانر» که شامگاه دوشنبه ۲۷ آبان انجام شد، گفت: «ما به وضوح گفته‌ایم که آینده ایران نه در دست ایالات متحده آمریکا، که در دست مردم ایران است.»

وی گفت: «ما کارزار فشار حداکثری اقتصادی را به راه انداخته‌ایم که این رژیم رفتار خود را اصلاح کرده و به جای رفتار به عنوان یک هدف انقلابی، مثل یک کشور عادی رفتار کند. ما فکر می‌کنیم که تحریم‌های ما فضا را برای مردم بازتر کرده که آنها حاکمانی را طلب کنند که هم مسئول و هم نماینده آن‌ها باشند.»

آقای هوک افزود: «این چیزی است که امروز در ایران می‌بینیم. ... این رژیم سوءمدیریت اقتصادی دارد و مردم خود را سرکوب می‌کند. ما همچنین رژیم را در مسیری قرار داده‌ایم که باید میان اسلحه در سوریه و نان در ایران، یکی را انتخاب کند.»

وزیر خارجه ایالات متحده روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در واکنش به سرکوب معترضان در ایران گفت آمریکا از گزارش‌های دریافتی درباره کشته شدن چندین نفر به شدت نگران است و «جهان نظاره‌گر رفتار رژیم ایران است.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG