لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۶

معترضان برای دومین روز فرودگاه هنگ کنگ را مجبور به لغو پروازها کردند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - روز سه شنبه تظاهرکنندگان دموکراسی‌خواه با اشغال دوباره ترمینال اصلی فرودگاه هنگ کنگ برای دومین روز متوالی باعث لغو همه پروازهای خروجی از این فرودگاه شدند.

دقایقی پس از این که تظاهرکنندگان مانع ورود مسافران به بخش پذیرش مسافران شدند و به مردم توصیه کردند به فرودگاه نیایند، مقام های فرودگاه تصمیم گرفتند تمام خدمات پذیرش مسافر را به تعلیق دربیاورند.

پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، نیز در واکنش به درگیری‌های روز سه‌شنبه ۲۲ مرداد ماه در هنگ‌کنگ ابراز امیدواری کرده است که این درگیری‌ها کشته‌ای در پی نداشته باشد.

این فرودگاه از پیش با چالش لغو صدها پرواز ناشی از تحصن مشابهی که روز دوشنبه برگزار شد، روبرو بود. بعضی مسافران عصبانی که قصد خروج از هنگ کنگ را دارند با تظاهرکنندگان درگیر مشاجراتی تند شدند.

دلیل تعطیلی کم سابقه یکی از پر رفت و آمدترین فرودگاه های جهان ادامه تظاهرات خیابانی است که برای مدت بیش از دو ماه هنگ کنگ را در ناآرامی فرو برده است. ده‌ها تن از معترضان در جریان درگیری روز دوشنبه با پلیس مجروح شدند.

میشل باشله، کمیسر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، از مقام ها در هنگ کنگ خواستار خویشتنداری و تحقیقات درباره دلیل شلیک گاز اشک آور از سوی پلیس شده است.

روز دوشنبه مقام‌های پکن این اعتراضات را «تروریسم» توصیف کردند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG