لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۱

دردسرهای یک بازی موبایل، صدای اعتراض مسئولان موزه هولوکاست را درآورد


بازی پوکمان طوری طراحی شده که فرد با گوشی یک سری عروسک مجازی را در گوشه و کنار فضای واقعی شکار می کند.
بازی پوکمان طوری طراحی شده که فرد با گوشی یک سری عروسک مجازی را در گوشه و کنار فضای واقعی شکار می کند.

موزه هولوکاست آمریکا به طرفداران بازی دیجیتالی "پوکمان" تذکر داده تا در فضای این موزه سراغ این بازی موبایلی نروند. موزه هولوکاست مشغول شدن به این بازی را کاری "بسیار نامناسب" در جایی که برای یادبود قربانیان حکومت نازی است توصیف کرده است.

بازی پوکمان گو طوری طراحی شده که فرد با استفاده از گوشی موبایل یک سری عروسک مجازی را که با استفاده از نرم افزار و ابزار سه بعدی در گوشه و کنار فضای واقعی از جمله در موزه هولوکاست جاسازی شده، شکار می کند.

هجوم شکارچیان پوکمان با سرهای فرورفته در گوشی های موبایل در حالی که به جست و جوی پوکمان مجازی به سالن های موزه ریختند بسیاری از بازدیدکنندگان را شوکه کرد و بعدا با دیدین عکس ماجرا در فضای مجازی بود که مسئولان موزه فهمیدند اوضاع از چه قرار بوده است.

مدیر روابط عمومی موزه در بیانیه ای گفت، "ما در تلاش هستیم که موزه را از این بازی بیرون بکشیم."

موزه هولوکاست بازدیدکنندگان را ترغیب کرده که در موزه با استفاده از موبایل هایشان ارتباط بیشتری با وسایل به نمایش درآمده برقرار کنند و اطلاعات مربوط به آن را اشتراک گذاری کنند.

مدیر روابط عمومی موزه گفت، "تکنولوژی می تواند ابزاری مهم باشد اما این بازی در ماموریت آموزشی و یادواره قربانیان نقشی ندارد."

علاقه به بازی پوکمان از سال گذشته و ورود این بازی به بازار رشد کرد. این بازی بیشترین میزان دانلود در فروشگاه اپ کمپانی اپل را دارد.

همزمان نگرانی هایی نیز درباره حواشی امنیتی این بازی به گوش می خورد و برخی می گویند این بازی اطلاعات غیرلازم را از گوشی کاربر جمع آوری می کند.

XS
SM
MD
LG