لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۷

«جی‌جی حدید» سوپرمدل از سفر به چین برای تور «ویکتوریا سیکرت» بازماند


خانم حدید مدل آمریکایی فلسطینی‌تبار است.
خانم حدید مدل آمریکایی فلسطینی‌تبار است.

«جی‌جی حدید» مانکن و سوپرمدل مشهور روز جمعه گفت که در نمایش و رژه لباس های «ویکتوریا سیکرت» در شانگهای چین که هفته آینده برگزار می شود، شرکت نخواهد کرد. چند ماه پیش چند کاربر اینترنتی او را به خاطر یک پست توئیتری متهم به رفتارهای نژادپرستانه کردند.

از سوی دیگر برخی می گویند چین به او ویزا نداده است.

خانم حدید ۲۲ ساله از مدل های موفق جهان به حساب می آید و یکسال پیش بهترین مانکن بین المللی در سال ۲۰۱۶ شد. او روز جمعه در پستی اینترنتی نوشت: من چنان جا خورده ام که قادر نیستم امسال به چین بروم. من خانواده «ویکتوریا سیکرت» را دوست دارم و به یاد همه دختران همکارم خواهم بود.

ویکتوریا سیکرت یک برند سرشناس جهانی تولید لباس زیر خانم هاست و هر سال با چند سوپر مدل خود در کشورهای مختلف برای معرفی محصولات جدید خود تور برگزار می کند.

یک سخنگوی ویکتوریا سیکرت در ایمیلی اعلام کرد «ما پاسخی به این حرفهای حدید نمی دهیم.»

عدم حضور جی جی حدید در چین به نظر غیرمنظره می رسد اما ماجرای او از چند ماه پیش آغاز شد که او یک ویدئو پست کرد و در این ویدئو به نظر می رسید که خانم «حدید» دارد مشخصات چهره چینی ها را مسخره می کند. این ویدئو جنجالی بر انگیخت و «حدید » ناگزیر به پوزش خواهی شد و گفت که از اشتباه خود عبرت گرفته و از این پس بیشتر احتیاط خواهد کرد که کسی را ناخواسته آزار ندهد.

گفته می شود به دنبال این ماجرا، وزارت خارجه چین از صدور ویزا برای «حدید» خودداری کرد اما یک سخنگوی وزارت خارجه چین، از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرد.

با این حال اسوشیتدپرس در گزارش خود نوشت عدم صدور اجازه ورود به چین، در مورد هنرمندان و مجریان خارجی به دلایل سیاسی کم سابقه نبوده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG