لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۰

سه کوهنورد آمریکایی اتهامات خود را رد کردند


مسعود شفیعی، وکیل سه گردشگر آمریکایی در دفتر خود در تهران با یک خبرنگار گفتگو می کند. او می گوید اجازه نیافت پیش از محاکمه با کوهنوردان آمریکایی گفتگو کند
مسعود شفیعی، وکیل سه گردشگر آمریکایی در دفتر خود در تهران با یک خبرنگار گفتگو می کند. او می گوید اجازه نیافت پیش از محاکمه با کوهنوردان آمریکایی گفتگو کند

سه گردشگر آمریکایی که از سوی مقامات ایران به ورود غیر قانونی به این کشور در سال ۱۳۸۸ و جاسوسی متهم شده اند، اتهامات خود را رد کردند.

شین بائر، جاش فتال و سارا شورد، سال گذشته و زمانی که در حال کوه پیمایی در مناطق مرزی ایران و کردستان عراق بودند توسط ماموران مرزی ایران بازداشت شدند.

شین باوئر و جاش فتال در بازداشت مقامات ایران هستند اما سارا شورد، سپتامبر گذشته با وثیقه ۵۰۰ هزار دلاری آزاد شد و اجازه یافت به ایالات متحده بازگردد.

شبکه تلویزیونی پرس تی وی، متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه گزارش داد که وکیل سه کوهنورد، رد اتهامات ورود غیر قانونی و جاسوسی را به دادگاه ارایه داد.

محاکمه شهروندان آمریکایی روز یکشنبه پشت درهای بسته انجام شد و به ناظران از جمله سفیر سوییس که سفارتش حافظ منافع آمریکا در ایران است، اجازه حضور در دادگاه داده نشد. تاریخی برای ادامه دادگاه این کوهنوردان اعلام نشده است.

مسعود شفیعی، وکیل سه کوهنورد آمریکایی روز شنبه گفت به وی اجازه داده نشده است با فتال و بائر برای آماده شدن جهت محاکمه ملاقات کند.او می گويد موکلين اش مقصر نيستند زيرا منطقه محل بازداشت آنان فاقد علائم مرزی است.

آمريکا بارها درخواست آزادی دو کوهنورد باقيمانده در بازداشت را تکرار کرده است. متهمين برای ورود غيرقانونی با مجازات سه سال حبس روبرو هستند.

XS
SM
MD
LG