لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۵

تأیید وقوع یک «قتل فجیع» در بهبهان؛ دادستان: نمی‌توانم «مستقیم» مصاحبه کنم


قتل در ایران - آرشیو
قتل در ایران - آرشیو

در پی گزارش‌های غیررسمی از یک «قتل فجیع» در بهبهان در آستانه نوروز، فرماندار این شهر در استان خوزستان صحت وقوع آن را تأیید کرد دادستان این شهر نیز گفت نمی‌تواند درباره‌اش «مستقیم» مصاحبه کند.

به گزارش روزنامه اعتماد در روز دوشنبه ۱۴ فروردین، وقوع قتل در جاده «روستای شیرعلی» در روز ۱۹ اسفند، آشفتگی» اهالی بهبهان را سبب شد.

بنا بر این گزارش، «متهم به قتل، یک محضردار» است که در بهبهان «دفتر ثبت ازدواج دارد» و از نزدیکان «یکی از افراد سرشناس» معرفی شده و هویت مقتول «مردی حدودا ۴۰ ساله با نام اختصاری "ح.خ."» عنوان شده است.

رسانه‌های محلی بهبهان انگیزه کشتن را «یک زن» عنوان کرده و نوشته‌اند که فرد مظنون به قتل چهار روز پس از واقعه بازداشت شده، اما «تاکنون اخبار دقیقی از اعترافات و روند پرونده او منتشر نشده است.»

رستم عبدی‌پور، سرپرست فرمانداری بهبهان، با تأیید وقوع قتل به اعتماد گفته است: «از این ماجرا اطلاع دارم، موضوع قتل صحت دارد، اما آن چه كه در بهبهان توسط اهالی پيچيده را تاييد نمي‌كنم. اصل موضوع را بايد از دستگاه قضايی و دادستان بپرسيد.»

اما علیرضا قاسمی‌نژاد با خودداری از ارائه جزئیات به این روزنامه گفته است: «بنده مستقيم نمی‌توانم مصاحبه كنم.»

به گفته یکی از افراد محلی در بهبهان، منشی پیشین متهم «چهار سال صیغه» او بود و وقتی مدت عقد موقت تمام شد، به او گفته بود که «قصد دارد زندگی خودش را داشته باشد» و با مردی به نام «ح. خ.» ازدواج کرد که «صيغه ازدواج‌شان را هم همين محضردار» خوانده بود.

اعتماد با تأکید بر این که «ترجیح می‌دهد حواشی و توضیحات تاکنون تأیید نشده را منتشر نکند»، به نقل از فرد مطلع نوشت، مدتی بعد متهم محضردار «با شوهر این خانم یعنی مقتول» تماس گرفت و با او قرار گذاشت و «متهم در قهوه‌ای که به مقتول می‌دهد سم می‌ریزد.»

یک فرد مطلع نیز گفته که محضردار به بهانه تحویل دادن سند ازدواج مقتول را به دفتر کارش کشانده و «ضمن تبریک و پذیرایی از مقتول در قهوه او قرص بیهوشی یا چیز دیگری» ریخته و پس از «بیهوش» شدن او، مقتول را «به سمت جاده شیرعلی» برده و «در آن جا هم با ضربات چاقو کار او را تمام» کرده است.

به گفته این فرد مطلع، همسر مقتول نیز در حال حاضر «در زندان اهواز به سر می‌برد.»

یکی از اقوام نزدیک مقتول نیز به اعتماد گفته که «متهم به قتل خودش اعتراف» کرده است.

XS
SM
MD
LG