لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۶

کردپا: خانواده هستی حسین‌پناهی «به دستور نهادهای امنیتی» به خانه سازمانی منتقل شدند


هستی حسین‌پناهی، دانش‌آموز معترض اهل دهگلان
هستی حسین‌پناهی، دانش‌آموز معترض اهل دهگلان

خانواده هستی حسین‌پناهی، دانش‌آموز معترض اهل دهگلان که در پی حمله نیروهای حکومتی به کما رفته و پزشکان از به هوش آمدن او قطع امید کرده‌اند، به «خانه سازمانی» برده شده‌اند.

پس از انتشار خبر ناامید شدن پزشکان از به هوش آمدن هستی حسین‌پناهی، آژانس خبری کردپا گزارش داده است پس از ترخیص این نوجوان معترض از بیمارستان، «خانواده با فشار و دستور نهادهای امنیتی» مجبور شده‌اند از منزل‌شان در روستای قروچای به خانه‌های سازمانی در سنندج نقل‌مکان کنند.

بنا بر این گزارش، این خانه‌های سازمانی را نیروهای امنیتی برای‌ این خانواده تعیین کرده‌اند و آنها اجازه هیچ‌گونه ملاقات با کسی را ندارند.

سطح هوشیاری هستی حسین‌پناهی در این گزارش «زیر پنج» عنوان شده است، اما به دلیل این که او همچنان «پلک می‌زند»، خانواده هنوز نظر پزشکان و قطع امید از به هوش آمدن او را نپذیرفته‌اند.

روز یک‌شنبه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان گزارش داده بود که به دلیل «سطح خیلی پایین هوشیاری و دیگر علائم حیاتی، پزشکان از به هوش آمدن هستی قطع امید» کرده‌اند و پیشنهاد داده‌اند که او «ترخیص» شود و در خانه از این نوجوان ۱۶ ساله که در کما است، نگهداری شود.

این گزارش بر مبنای گزارش‌های «غیرمستقیم از پرونده پزشکی هستی» اعلام کرده که «پزشکان علت مرگ مغزی را ضربه مستقیم به سر» عنوان کرده‌اند.

در جریان سرکوب اعتراضات سراسری توسط مأموران جمهوری اسلامی در روز ۱۹ آبان، هستی حسین‌پناهی، نوجوان دانش‌آموز اهل روستای «قروچای» در دهگلان استان کردستان، بر اثر «ضربه باتوم» به سرش، از آن زمان در کما به سر می‌برد.

بنا بر این گزارش، «مأموران با باتوم هستی و چند دانش‌آموز دیگر» را ضرب و جرح کردند و خانم حسین‌پناهی در حالی که سعی داشت «از دست نیروهای سرکوبگر فرار کند»، متوجه شد که «نیروهای امنیتی سرویس مدرسه‌اش را تعقیب می‌کنند» و به همین دلیل «خود را از ماشین در حال حرکت با سرعت بسیار پایین، پرت» کرد.

XS
SM
MD
LG