لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۲

حسن روحانی، از آمریکای جنوبی تا آمریکای شمالی


سخنرانی حسن روحانی در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۵ (۱۳۹۴)
سخنرانی حسن روحانی در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۵ (۱۳۹۴)

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران می گوید تهران از هر اقدامی که به ثبات بازارهای نفت و افزایش قیمت این کالا منجر شود حمایت خواهد کرد. به گفتۀ آقای روحانی بی ثباتی و سقوط قیمت نفت به زیان همه کشورهای تولید کنندۀ نفت است.

حسن روحانی که در حاشیه نشست جاری سران کشورهای غیر متعهد در ونزوئلا با رئیس جمهوری اکوادور گفتگو داشت بر سهمیه بندی منصفانه و عادلانه اعضای اوپک تاکید کرد.

ایران از نظر صادرات نفت سومین کشور عضو اوپک است که به دنبال لغو تحریمها پس از برجام بشدت بر میزان صدور نفت به بازارهای جهانی افزوده و حاضر نشده با روسیه، از کشورهای غیر عضو اوپک، در زمینه کاهش صادرات نفت همکاری کند.

حسن روحانی و نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد

به پیش بینی ناظران سیاسی، حسن روحانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اموری چون جنگ داخلی سوریه، اختلاف های شیعه و سنی در جهان اسلام، و وضعیت برجام را در کانون سخنرانی امسال خود قرار می دهد.

آقای روحانی که برای تحویل دادن ریاست دوره ای جنبش غیر متعهدها به رئیس جمهوری ونزوئلا به کاراکاس رفته است، پس از دیداری کوتاه از کوبا برای شرکت در این نشست سالانه به نیویورک، مقر سازمان ملل متحد، می رود.

پیش بینی می شود که باراک اوباما نیز، نظیر هفت سال گذشته در این نشست، درباره مهمترین مسائل جهان، بحران های منطقه ای، و نگرانی های ناشی از گرم شدن کره زمین سخنرانی خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG