لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۷

واکنش‌ها به مصاحبه جنجالی تهیه کننده متهم به آزارجنسی؛ شاکیان می‌گویند که نمی‌گذارند او واقعیت را تحریف کند


انتشار مصاحبه‌‌ هاروی واینستین با «نیویورک پست» با واکنش‌های شدیدی از سوی شاکیان او همراه شده است.

به نوشته گاردین، هاروی واینستین، تهیه کننده مشهور هالیوود که اکنون از سوی زنان زیادی به آزار جنسی متهم شده است، در این مصاحبه گفته که هیچ‌کس به اندازه او به پیشرفت حرفه ای زنان کمک نکرده است. در واکنش به این اظهارات، ۲۳ تن از زنانی که این تهیه کننده هالیوود را به آزار جنسی متهم کرده اند، از جمله اشلی جاد، در بیانیه ای گفته اند که اجازه نمی‌دهند او «میراث آزار خویش را بازنویسی کند.»

این بیانیه را سازمان «تایمز آپ» (​Time’s Up)، در واکنش به اظهارات هاروی واینستین منتشر کرده است.

آقای واینستین در گفتگو با «نیویورک پست» به فیلمهایی که با تهیه کنندگی او توسط زنان کارگردانی شده و یا زندگی زنان را سوژه قرار داده اشاره کرده و از خود به عنوان «مردی فراموش شده» یاد کرده است.

این تهیه کننده ۶۷ ساله که به موارد متعدد آزار جنسی متهم شده است، زمانی یکی از بانفوذترین چهره های هالیوود بود.

آقای واینستین که دوره نقاهت پس از عمل جراحی ستون فقرات را طی می کند می گوید این مصاحبه را انجام داده تا همه ادعای او در مورد وضعیت وخیم جسمانی را باور کنند.

نیویورک پست در گزارش خود اشاره می کند که علائمی از پشیمانی در آقای واینستین مشاهده نکرده است.

هاروی واینستین در این مصاحبه گفته است که به گوئینت پالترو در بستن قرارداد ۱۰ میلیون دلاری برای بازی در فیلم «نمایی از بالا» ( View from the Top) کمک کرد. خانم پالترو نیز او را به آزار جنسی متهم کرده است.

آقای واینستین روز ششم ماه ژانویه به دادگاه بازمی گردد و در صورت محکومیت در دو مورد آزار جنسی که موضوع این دادگاه است با حبس ابد روبرو خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG