لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۵

هاروی واینستین با قربانیان آزار جنسی احتمالا بر سر پرداخت ۲۵ میلیون دلار توافق می‌کند


به گزارش رسانه های آمریکا، هاروی واینستین، تهیه کننده هالیوود، ممکن است با تعدادی از زنانی که او را متهم به آزار جنسی کرده اند به توافقی ۲۵ میلیون دلاری برسد.

این توافق با ۳۰ بازیگر و کارمند پیشین که او را متهم کرده اند صورت می گیرد؛ اما هر دو طرف باید آن را امضا کنند.

در صورتی که این توافق به تایید قاضی پرونده برسد، واینستین مستلزم نیست به هیچ رفتار ناشایستی اعتراف کرده و یا شخصا پرداخت مبلغی را تقبل کند.

به گزارش شبکه ملی رادیوی عمومی ملی آمریکا «ان پی آر»، این نخستین بار نیست که این توافق مطرح می شود. توافقی ۴۴ میلیون دلاری در ماه مه امسال توسط «وال استریت ژورنال» گزارش داده شد که ۳۰ میلیون دلار آن قرار بود به قربانیان تعلق بگیرد.

هنوز مشخص نیست چند نفر این توافق را بپذیرند؛ اما تا زمان انتشار این مطلب، شبکه خبری «سی ان ان» گزارش داده است که یک قربانی توافق را نپذیرفته است.

مبلغی که در پی این توافق به قربانیان تعلق می گیرد از اندوخته های مالی شخص واینستین نمی آید؛ بلکه شرکت های بیمه ای که استودیوی تهیه فیلم او را پوشش داده بودند، این مبلغ را خواهند پرداخت. همچنین، بیش از ۱۲ میلیون دلار از پول توافق صرف هزینه های حقوقی خواهد شد.

حتی در صورتی که این توافق به تأیید دادگاه برسد و طرفین آن را امضاء کنند، آقای واینستین برای پاسخگویی در مورد آزار جنسی دو زن باید در ماه ژانویه در دادگاهی در نیویورک حاضر شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG