لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۴

دادگاهی در نیویورک هاروی واینستین را گناهکار شناخت؛ قاضی تهیه‌کننده مشهور هالیوود را به زندان فرستاد


«هاروی واینستین»، تهیه کننده بزرگ هالیوود که به موارد متعدد آزار جنسی متهم شده است، در دادگاهی در نیویورک گناهکار شناخته شد.

هیأت منصفه- شامل هفت مرد و پنج زن- آقای واینستین را در اقدام جنسی مجرمانه گناهکار شناخت؛ اما در دو مورد اتهام به تعرض جنسی تجاوزکارانه تبرئه شد.

قاضی پس از قرائت کیفرخواست دستور داد که آقای واینستین را به زندان ببرند.

زنانی که آقای واینستین را به آزار جنسی متهم کرده‌اند - از جمله اشلی جاد، بازیگر هالیوود، که خود نیز آقای واینستین را به آزار جنسی متهم کرده و شکایتی علیه او به دادگاه لس آنجلس برده است - از این تصمیم استقبال کردند.

مگان هَست، دادستان پرونده در نیویورک، در اظهارات آغازین خود در روز نخست دادگاه، هاروی واینستین را یک «آزارگر جنسی زنجیره ای» توصیف کرد و گفت: «سرانجام پس از این همه سال، صدای این سه زن شنیده خواهد شد.» خانم «هَست» در این سخنان به دو زنی که اتهاماتشان پایه و اساس این محاکمه در نیویورک بود و یک زن دیگر به نام آنابلا اسکیورا، بازیگر ایتالیایی‌تبار نیویورکی سریال «سوپرانو»، اشاره کرده است.

خانم اسکیورا ادعا کرده که آقای واینستین در سال ۱۹۹۳ در یک آپارتمان نزدیک پارک گرامرسی در خیابان بیستم شرقی، به او تجاوز کرده است.

به نظر می رسد برخی از اعضای هیأت منصفه اظهارات خانم اسکیورا را باور نکردند؛ چرا که آقای واینستین در دو مورد اتهام به تعارض جنسی تجاوزکارانه تبرئه شد.

آقای واینستین در تمامی موارد ادعای بی گناهی داشت. یکی از وکیل مدافعان او در اظهارات خود دادستان‌ها را به ارائه «سراب» متهم کرد و گفت تمامی روابط جنسی موکلش با رضایت طرفین بوده است.

در کل بیش از ۸۰ زن هاروی واینستین را به آزار جنسی متهم کرده اند. او باید به اتهامت دیگری در لس آنجلس نیز پاسخ دهد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG