لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۶

رييس ديوان عالی کشور ايران به منتقدان مجازات اعدام پاسخ می گويد


رييس ديوان عالی کشور ايران به منتقدان مجازات اعدام پاسخ می گويد
رييس ديوان عالی کشور ايران به منتقدان مجازات اعدام پاسخ می گويد

روزنامه رسالت، اظهارات محسنی گرکانی، رييس ديوان عالی کشور را منتشر کرده است که از صدور احکام اعدام توسط دستگاه قضايی جمهوری اسلامی دفاع کرده و گفته است اعدام افراد شرور، موجب ثبات و امنيت جامعه می شود. به گفته رييس ديوان عالی کشور، بخش مهمی از امنيت جامعه به دست قوه قضاييه است و اگر اشرار اعدام نشوند، نا امنی مضاعف می شود.

محسنی گرکانی با انتقاد از کسانی که نسبت به اجرای مجازات اعدام اعتراض می کنند، گفته است احكام صادره در ايران، براساس قوانين اسلام است و اين احكام بايد با قاطعيت و سرعت اجرا شود و همه بايد دربرابرآن تمكين كنند. جمهوری اسلامی پس از چين، بيش از ساير کشورها دست به مجازات اعدام می زند.

در همين حال روزنامه خراسان، به نقل از دکتر جابر قره داغی، رييس مرکز تحقيقات پزشکی قانونی، نوشته است که در ۹ نخست سال جاری، بيش از ۲۶۰۰ نفر بر اثر مصرف مواد مخدر در ايران جان باختند. به نوشته خراسان، اين مقام سازمان پزشکی قانونی اعلام کرده است که از اين تعداد قربانی، بيش از ۲۵۰۰ نفر مرد و حدود ۱۳۶ نفر زن بودند . جابر قره داغی اضافه کر که بيشترين مرگ ناشی از مصرف مواد مخدر، با ۷۵۶ مورد، مربوط به استان تهران است.

XS
SM
MD
LG