لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ایران ۱۲:۵۳

جنجال بستری شدن جانی هالیدی، الویس پریسلی فرانسه در بیمارستانی در لس آنجلس


جنجال بستری شدن جانی هالیدی، الویس پریسلی فرانسه در بیمارستانی در لس آنجلس

جانی هالیدی، خواننده ۶۶ ساله پاپ و راک اندرول فرانسه که در اوان جوانی به معروفیت ومحبوبیت شگفت آوری دست یافت، ضمن تدارک مقدمات اجرای دوره کنسرت های «خداحافظی» در آخرین تور جهانی خود به نام «جاده ۶۶» ناگهان در بیمارستان سیدارساینای شهر لس آنجلس بستری شد.

جانی هالیدی که به نام «الویس فرانسه» نیز شناخته شده است، خواننده، آهنگساز و بازیگر سینمای فرانسه است که برای نخستین بار موسیقی راک اند رول به شیوه اجرای پرشور و هیجان آور الویس پریسلی را به فرانسویان معرفی کرد. «جاده ۶۶» نام یکی از معروف ترین و قدیمی ترین بزرگ راه های ایالات متحده آمریکاست که از شرق تا غرب این کشور ادامه دارد و انتخاب این عنوان که اشاره به سن جانی هالیدی دارد توسط این خواننده نوعی سرسپاری او به موسیقی راک اندرولی است که پایه گذاران آن موسیقی دان های پیشکسوت آمریکایی از جمله الویس پریسلی بوده اند.

جانی هالیدی که در فرانسه هواداران زیادی دارد، چندی پیش ضمن یک سفر تفریحی با کشتی در«موناکو» از ناحیه کمر مجروح شد و در بیمارستانی در پاریس تحت عمل جراحی دیسک قرار گرفت. چند روز پس از این عمل، او حین انجام مقدمات تور کنسرت جهانی خود در لس آنجلس، به علت درد شدید و ناگهانی در ناحیه دیسک کمر به بیمارستان سیدار ساینای لس آنجلس منتقل شد. روز دوشنبه پزشکان برای تخفیف درد، ضمن انجام عمل فوری ستون فقرات، هالیدی را وارد یک حالت کمای عمدی کردند.

از لحظه پخش خبر بستری شدن «جانی هالیدی» در بیمارستان، خیابان هایی که در مجاورت این بیمارستان قرارگرفته اند تبدیل به «کمپ» خبرنگارانی که اکثر آن ها فرانسوی و اروپایی هستند شده است. این جمعیت و وسائل کار آن ها موجب راه بندان در بخشی از این خیابان ها شده است. این درحالی است که اغلب مردم و رهگذران آمریکایی کوچکترین شناختی از جانی هالیدی ندارند اما خبرنگاران فرانسوی هر لحظه اخبار به دست آورده از شرایط مزاجی این خواننده محبوب و معروف فرانسوی را به فرانسه مخابره می کنند.

با حضور خبرنگاران و شبکه های خبری بین المللی در مقابل بیمارستان، کم کم ماجرای جراحی «جانی هالیدی» و نگرانی هایی که در اطراف مسئله «کما» یا بیهوشی عمدی او به چشم می خورد وسعت گرفت و برخی از هوادارانی که به شدت نگران سلامتی جانی هالیدی بودند، این مسئله مبهم پزشکی و وقایع پس از آن را با ماجرای مرگ نابهنگام ابرستاره موسیقی پاپ آمریکا، مایکل جکسون مقایسه می کردند. تا جایی که مسئله بستری شدن و عمل جراحی جانی هالیدی حتی رئیس جمهوری فرانسه، نیکولا سارکوزی را هم به خود جلب کرد و او را وادار ساخت تا در این رابطه پیامی برای ملت فرانسه بفرستد. سارکوزی در یک کنفرانس خبری ضمن آنکه جانی هالیدی را یک «شخصیت هنری دوست داشتنی ومحبوب فرانسوی» می خواند خطاب به هواداران نگران این خواننده در فرانسه گفت: «من شک ندارم که جانی هالیدی از کما بیرون خواهد آمد و سلامتی خود را هرچه زودتر بازخواهد یافت. او یک انسان قوی و نیرومند است.»

با این همه تا ساعتی پیش که اعلام شد جانی هالیدی بالاخره از کما خارج شده و با اعضای خانواده خود صحبت کرده است، فرانسوی ها هنوز هم نگران وضع مزاجی او بودند. شارل آزناوور، خواننده قدیمی و یکی ازدوستان نزدیک «جانی هالیدی» به خبرنگاران گفت که «جانی به محض به هوش آمدن دست همسرش لاتیسیا را به دست گرفت و گفت خیلی خوب بیا از اینجا برویم!» آزناوور اضافه کرد که هرچند حال هالیدی رو به بهبود است اما او نیاز به استراحت دارد و بهتر است که خبرنگاران فعلا او را تنها بگذارند.

جانی هالیدی دوشنبه هفته قبل به بیمارستان انتقال یافت و در طول هفته گذشته، اخبار مربوط به او در صدر خبرهای روزنامه های داخلی فرانسه و اروپا قرار داشته است.

پرزیدنت سارکوزی هفته پیش نیز در سخنانی جانی هالیدی را «بخشی از تاریخ زندگی یک یک مردم فرانسه» خوانده بود.

از روز جمعه گذشته، پزشکان معالج جانی هالیدی در لس آنجلس به او داروهای مخدر قوی تزریق کردند تا بتواند با مراحل مختلف درمان درد کمر روبرو شود. این در واقع ادامه درمان هایی بود که پس از جا بجا شدن دیسک کمر در بیمارستانی در پاریس بر روی جانی هالیدی انجام شده بود.

دو مرد ناشناس از هواداران جانی هالیدی روز جمعه گذشته در شهر پاریس به پزشک فرانسوی معالج او که به نظر آن ها زود او را مرخص و راهی لس آنجلس کرده است حمله کرده و او را مجروح ساختند.

دکتراستفانی دلاژوو اصرار دارد که عمل دیسکی که او بر روی جانی هالیدی انجام داده است با موفقیت روبرو بوده است. بنا بر گفته دکتر دلاژوو، «همه چیز به نظر خوب می رسید و از آنجایی که هالیدی دردی به خصوص یا تب نداشت، پنج روز پس از نخستین جراحی در اوائل ماه دسامبر به او اجازه مسافرت طولانی از پاریس به لس آنجلس داده شد.»

XS
SM
MD
LG