لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۳

چاک هیگل خواهان بارنگری رفتار اعضای نیروهای مسلح شد


چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا، به مقام های ارشد نظامی دستور داده تا عملکرد و رفتار اعضای نیروهای نظامی این کشور را مورد بازبینی قرار دهند.

این تصمیم آقای هیگل در پی طرح اتهاماتی مبنی بر حمل مواد مخدر و سوء رفتار در مورد برخی افسران نیروی هوایی اتخاذ شده است. وزیر دفاع آمریکا همچنین خواستار انجام تحقیقات مستقلی در مورد رفتار و عملکرد افسران و اعضای دیگر نیروهای نظامی شده است.

جان کربی، یکی از سخنگویان پنتاگون، می گوید هیگل معتقد است که لازم است بر بررسی و بازبینی سلامت رفتار و شیوه خدمت اعضای ارتش تاکید بیشتری بشود و به نحوه رفتار و مدیریت افسران ارشد ارتش نیز توجه ویژه شود.

هفته گذشته، نیروی هوایی آمریکا ۳۴ افسر را که در به کارگیری موشک های هسته ای و پرتاب آنها دخالت مستقیم داشتند، منتظر خدمت کرد. اتهام این عده که به معلق شدنشان از کار انجامید، تقلب در امتحانی بوده است که برای ادامه خدمت باید می گذراندند.

اتهام تقلب در این آزمون، زمانی مطرح شد که طی انجام تحقیقاتی مستقل در مورد اتهام حمل مواد مخدر توسط افسران یک پایگاه نیروی هوایی ارتش آمریکا در ایالت مونتانا، احتمال انجام تقلب افسران ارتش در آزمونشان نیز پیش کشیده شد.

موارد سوء رفتاری که گزارش می شود که از عده ای از افسران نیروی هوایی سر زده، از سال گذشته تاکنون افزایش یافته است. سال گذشته یک افسر نیروی هوایی آمریکا در حین مانور هسته ای در روسیه بازداشت و منتظر خدمت شد. اتهام این افسر، کار در حال مستی بود که حین انجام ماموریتی در روسیه مشاهده شده بود.
XS
SM
MD
LG