لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۴

واکنش هدیه تهرانی به اعدام محسن شکاری: اعدا‌م‌ها عواقب جدی برای شما خواهد داشت


هدیه تهرانی در یک پست اینستاگرامی به اعدام محسن شکاری واکنش نشان داد. عکس سمت چپ از هانیه زاهد / instagram: hanieh.zahed
هدیه تهرانی در یک پست اینستاگرامی به اعدام محسن شکاری واکنش نشان داد. عکس سمت چپ از هانیه زاهد / instagram: hanieh.zahed

در ادامه واکنش فعالان مدنی و هنرمندان به اعدام محسن شکاری از معترضان، هدیه تهرانی بازیگر سرشناس سینمای ایران خطاب به رهبران جمهوری اسلامی نوشت: «یقین بدانید گرفتن جان یک انسان دیگر و اعدام معترضین عواقب جدی‌ برای شما خواهد داشت.»

خانم تهرانی در پست اینستاگرامی خود با انتقاد از اجرای حکم اعدام شکاری نوشت «این احکام و اجرای آن‌ها بنزین بر شعله‌های آتشی‌ است که دیگر خاموش نمی‌شود».

او نوشت: «این کشته‌شدگان و ۳۰ هزار بازداشتی، مردم هستند؛ خود خود مردم! و این خود شما هستید که هیچ اعتراضی را نه با حرف، نه با شعر، نه با نوشته، نه با هنر، نه با شعار، نه با تجمع، نه با تظاهرات و نه با بانگ شبانه بر بام‌های خانه نمی‌پذیرید و نخواهید پذیرفت.»

محسن شکاری اولین معترض از بازداشت شدگان اعتراضات سه ماه اخیر است که توسط جمهوری اسلامی به جرم محاربه اعدام شد. در بین برخی مقامات پیشین جمهوری اسلامی از جمله رئیس پیشین دیوان عالی جمهوری اسلامی درباره چنین حکمی ابراز تردید شده است.

اعدام محسن شکاری درحالی صورت گرفت که حدود ۵۰۰ نفر تاکنون در اعتراضات توسط حکومت کشته شده‌اند و بیش از ۶۰ نفر آنها زیر ۱۸ سال بودند.

غیر از کشورهای غربی، چهره های سیاسی داخل و خارج ایران، دهها هنرمند از جمله جعفر پناهی و محمد رسول‌اف، دو کارگردان زندانی در اوین نیز با انتشار بیانیه‌ای به این اعدام اعتراض کردند.

XS
SM
MD
LG