لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۵

ساختار سایبری وزارت دفاع اسرائیل هک شد


تازه ترین گزارش هایی که از اورشلیم و بوستون رسیده، حاکی از آن است که سیستم کامپیوتری وزارت دفاع اسرائیل هک شده و با سیستمی مشابه سیستم امنیت سایبری خود آن وزارتخانه به آن حمله شده است.

مسئول امنیت سایبری وزارت دفاع اسرائیل می گوید ساختاری که از سیستم رایانه ای اسرائیل در برابر حملات احتمالی فلسطینیان محافظت می کند، به دست کم ۱۵ دستگاه کامپیوتر وزارت دفاع اسرائیل حمله کرده است.

خبرگزاری رویترز گزارش می دهد که احتمالا فلسطینیان طراح و مجری این حمله بوده اند.
این حمله سایبری از خاک آمریکا و ظاهرا از بوستون انجام شده، اما با ساختار، ویژگی و روش حمله قبلی که سال گذشته به همین سیستم شده بود، مشابهت بسیاری دارد.

با این وصف، مسئولان وزارت دفاع اسرائیل از اظهار نظر یا توضیح در این باره خودداری ورزیده اند. یکی از ایی میل های هک شده به مرگ آریل شارون مربوط می شد و در روز درگذشت وی هک شده بود.

فعالیت های هک کردن کامپیوترها در خاورمیانه و به طور خاص میان طرف های اسرائیلی و فلسطینی طی سه سال گذشته افزایش چشمگیری یافته است و در برخی موارد ساختارهای حیاتی و بنیادین را مورد حمله قرار داده است.

خبر این حمله سایبری یک روز پیش از آغاز نشستی سه روزه با محور فن آوری سایبری در اورشلیم منتشر شد. انتشار این خبر تقریبا بلافاصله پس از آن صورت گرفت که بینامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در نشست اقتصاد جهان داوس در سوئیس از پیشرفت های شایان توجه فن آوری کشورش به طور مبسوط سخن گفت.

مسئولان وزارت دفاع اسرائیل هر گونه ارتباط احتمالی میان این دو رویداد را رد کرده اند و گفته اند که متاسفانه پیچیدگی سیستم های رایانه ای بسیار بیشتر از آن است که بتوان زمان دقیقی برای انجام کاری این چنین برایش تعیین کرد و از همین روی است که مهار این دست حملات پیش از وقوع آن نیز دشوار است.
XS
SM
MD
LG