لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۹

هکرها برای شکستن قفل آیفون پاداش می دهند


دو پژوهشگر امنیتی با طراحی یک تارنما، به فردی که بتواند برنامه تشخیص اثر انگشت تلفن جدید اپل برای باز کردن قفل آن را هک کند، جایزه می دهند

آیفون جدید ۵ اس شرکت اپل که اسکنر اثر انگشت دارد روز جمعه در بازار عرضه می شود و هکرهای کامپیوتری پیشنهاد کرده اند به اولین فردی که بتواند این قفل را بشکند، پاداش خواهند داد.

نیک دپتریلو و رابرت دیوید که پژوهشگر امنیتی هستند، تارنمای «Touch ID Hacked Yet» را طراحی کرده اند تا به فردی که بتواند برنامه تشخیص اثر انگشت تلفن جدید را هک کند، جایزه دهند. کاربران تلفن های جدید اپل به جای وارد کردن اعداد و یا کدهایی برای ورود به صفحه اصلی تلفن، اثر انگشت خود را روی صفحه ویژه تشخیص اثر انگشت برای قفل کردن و باز کردن قفل می گذارند.

هکر موفقی که بتواند قفل اثر انگشت این تلفن را بکشند باید برای اثبات شکستن قفل اثر انگشت از روی هر سطح، بازتولید اثر انگشت و استفاده از آن برای بازکردن قفل تلفن صاحب آیفون آن فرد یک نوار ویدئویی تحویل دهد.

گراهام به تارنمای فن آوری تجاری «زی.دی.نت» («ZDNet») گفت برنامه تشخیص اثر انگشت در آیفون ۵ اس پیشرفتی است که مدل های قدیمی تر این تلفن نداشتند. گراهام و دپلتریلو به این دلیل برای شکستن قفل پاداش تعیین کردند چون معتقدند هک کردن بسیار دشوارتر از آن است که مردم تصور می کنند.

این تارنما با بودجه مردم طراحی شده است و راه برای کمک مالی هر کسی که دوست داشته باشد برای شکستن قفل پاداش نقدی بدهد، باز است.

تا اواسط روز پنج شنبه پیشنهاد پاداش به ۵۰ نفر مطرح شده بود. این پاداش ها شامل هدایای نقدی ٣ هزار دلاری و پاداش های دیگری از قبیل بطری های مشروب هستند.

سیستم اپل از یک اسکنر به جای استفاده از دستگاه چشمی، برای عکسبرداری از اثر انگشت و عکس آن از اسکنی با ظرفیت الکتریکی استفاده می کند که کدبندی شده است و ریزپردازنده های رمزگذاری شده دارد.
XS
SM
MD
LG