لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۵

شرکت «گوگل» گزینه جدیدی برای امنیت «گذرواژه‌های» کاربران خود ارائه می‌کند


شرکت «گوگل» تلاش می کند تا با ارائه راهکار تازه ای، به کاربران کمک کنند تا «گذرواژه» (رمز عبور یا Password) مناسب و مطمئنی انتخاب کنند.

به گزارش نشریه «یو اِس اِی تودی»، با افزایش استفاده از فناوری در زندگی روزانه، کاربران حساب های اینترنتی مختلفی دارند و در بسیاری از موارد تنها از یک رمز عبور استفاده می کنند.

با توجه به این که به خاطر سپردن رمزهای عبور پیچیده با حروف، اعداد و کاراکترهای خاص دشوار است، بسیاری از کاربران از رمزهای عبور ساده ای استفاده می کنند که حدس زدن آن برای دیگران آسان است.

طبق نظرسنجی جدیدی که نتایج آن چهارشنبه توسط هریس پول و گوگل منتشر شد، هفتاد و پنج درصد آمریکایی ها در به خاطر سپردن و نگهداری از گذرواژه‌های خود دچار مشکل هستند.

به همین دلیل شرکت گوگل گزینه جدیدی را به مرورگر«کروم» و بخش مدیریت گذرواژه موجود در حساب های خود اضافه می کند که «بررسی گذرواژه» (به انگلیسی : Password Checkup) نام دارد.

این گزینه به کاربران هشدار می دهد که گذرواژه ضعیف است یا در حساب های اینترنتی دیگری هم استفاده شده است و در صورتی که گذرواژه توسط شخصی ثالثی کشف شده باشد، به آنها اطلاع می دهد.

در گذشته انتخاب این گزینه اختیاری بود و کاربران باید آن را به مرورگر کروم اضافه می کردند.

خبر راه اندازی این گزینه جدید در ماه اکتبر، که «ماه آگاهی از امنیت سایبری» نام‌گذاری شده، اعلام می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG