لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۹

اتحادیه حزب دموکرات مسیحی آلمان یک زن جدید را به عنوان جانشین آنگلا مرکل معرفی کرد


خانم «آنه‌گرت کرامپ-کارن باوئر» ۵۳ ساله است.
خانم «آنه‌گرت کرامپ-کارن باوئر» ۵۳ ساله است.

دو ماه بعد از اعلام کناره گیری صدراعظم آلمان در سال ۲۰۲۰، حزب دموکرات مسیحی، معاون حزب محافظه کار اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان را به عنوان جانشین آنگلا مرکل انتخاب کرد.

نشست حزب اتحادیه دموکرات مسیحی روز جمعه ۱۶ آذر در شهر هامبورگ آلمان برگزار شد.

در این نشست، آنگلا مرکل برای آخرین بار به عنوان رهبر حزب سخنرانی کرد. او گفت که در انتخابات بعدی حزب دموکرات مسیحی شرکت نمی کند، اما تا آخر دوره صدراعظمی خود تا سال ۲۰۲۰ در این سمت خواهند ماند.

اتحادیه حزب دموکرات مسیحی در این نشست، «آنه‌گرت کرامپ-کارن باوئر» ۵۶ ساله و معاون حزب محافظه کار اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان را به عنوان جانشین مرکل به عنوان رهبر جدید حزب با ۵۱۷ رای انتخاب کرد.

خانم کارن باوئر پیش از این یکی از رقبای خانم مرکل در انتخابات درون حزبی بود.

او این شانس را دارد که با حمایت حزب دموکرات مسیحی در انتخابات ۲۰۲۰ صدراعظم جدید آلمان شود.

حزب دموکرات مسیحی که ۱۸ سال است قدرت را در آلمان به دست دارد، یک دولت ائتلافی است که در دو انتخابات اخیر محبوبیت آن کاهش یافته است.

حزب دموکرات مسیحی که آنگلا مرکل صدراعظم آلمان رهبر آن است، روز یکشنبه ۲۸ اکتبر در انتخابات ایالت «هسن» شکست خورد و یازده درصد آرای خود را از دست داد.

به دنبال شکست‌های اخیر حزب دموکرات مسیحی آلمان به رهبری «آنگلا مرکل»، صدراعظم این کشور در انتخابات پارلمانی، اعلام کرد که در دور بعدی پارلمان نامزد تصدی پست صدراعظمی نخواهد بود. مرکل پیش از این اعلام کرده بود که از رهبری این حزب نیز انصراف خواهد داد.

آنگلا مرکل ۶۴ ساله از سال ۲۰۰۰ تاکنون ریاست حزب دموکرات مسیحی آلمان را برعهده دارد.

در سال‌های اخیر اقبال مردم آلمان به حزب راست‌گرای افراطی «آلترناتیو برای آلمان» بیشتر شده و در حال حاضر نمایندگان این حزب در تمام مجالس ایالتی این کشور حضور دارند.

مرکل و حزب او موافق پذیرش مهاجران بیشتر هستند و در چند سال اخیر بیش از یک میلیون مهاجر از خاورمیانه پذیرفته اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG